معاون وزیر: مدال‌آوری زنان در دولت تدبیر و امید رشد داشته است

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان یکی از مهمترین موفقیت‌های دولت تدبیر و امید را در ورزش زنان عنوان کرد و گفت: سهم مدال‌آوری زنان طی هفت سال اخیر رشد خوبی داشته و از طرفی فرهنگ ورزش کردن در مردم در مقایسه با ۸ سال قبل شرایط مطلوب‌تری دارد.

«مهدی علی‌نژاد» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا  افزود: اگر می‌خواهیم در ورزش جهش داشته باشیم این رشد باید در حوزه ورزش زنان رقم خورد.  

وی تصریح کرد: در حوزه ورزش قهرمانی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا بیشترین مدال بعد از انقلاب اسلامی را کسب کردیم و زنان ورزشکار در این دوره با کسب نخستین‌ها در کسب مدال افتخارآفرینی کردند و در مجموع مدال‌آوری ایران در ۲ دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ را به تثبیت رساندیم. در بازی‌های کشورهای اسلامی نیز عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتیم.

معاون وزیر ورزش خاطر نشان کرد: کاروان ورزشی ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز نتایج بسیار خوبی کسب کرد که بعد از المپیک ۲۰۱۲ لندن بهترین نتیجه تاریخ در بخش زنان را داشتیم بود.  از طرفی با حمایت دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به رده‌های پایه شد و توانستیم المپیاد استعدادهای برتر را هم در کشور برگزار کنیم که اتفاق بسیار بزرگی بود و نخبه‌های خوبی به ورزش کشور معرفی شدند.

علی‌نژاد این را هم اضافه کرد که دولت طی هفت سال اخیر در حوزه ورزش توانست در بخش زیر ساخت‌ها با وجود محدودیت منابع مالی طرح‌های نیمه تمام و برخی با قدمت بیش از ۲ دهه را تکمیل و افتتاح کند.

وی یکی دیگر از اتفاقات خوب دولت در ورزش را  توجه به جوانگرایی در مدیریت عنوان کرد و گفت:  امروز در میان مسوولان وزارت ورزش، رییسان فدراسیون‌ها و مدیران کل استانی مدیران جوان و توانمند زیادی داریم و متوسط سنی مدیران ورزش به شدت کاهش یافته است. توجه به حوزه زنان و حمایت از کرسی‌های بین‌المللی مورد تاکید بوده و برای کرسی‌ها آیین‌نامه حمایتی تنظیم کردیم که اتفاق خوبی بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =