رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به شهدای بیرجند ادای احترام کرد

بیرجند - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بدو ورود به استان خراسان جنوبی با حضور در گلزار شهدای بیرجند به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

سعید اوحدی روز دوشنبه در فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند مورد استقبال استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان استان قرار گرفت.

وی و هیات همراه سپس در گلزار شهدای بیرجند حضور یافتند و با نثار گل به قبور مطهر شهدا، با آرمان‌های شهیدان والامقام تجدید میثاق کردند.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه حضور در گلزار شهدای بیرجند هدف اصلی از سفر خود به خراسان جنوبی را پیگیری ۲ هدف مهم بیان کرد و گفت: با پیگیری و همت استاندار پرتلاش و جدی خراسان جنوبی، امروز و در این سفر ۲ تفاهم‌نامه همکاری به امضا می‌رسد.

وی افزود: یکی از این تفاهم‌نامه‌ها در راستای تحقق مواد هفت و هشت قانون جامع خدمات ایثارگری مورد تاکید رییس جمهوری است که به منظور تامین مسکن ایثارگران در خراسان جنوبی منعقد می‌شود.

اوحدی با بیان اینکه اشتغال از مسایل جدی کشور برای همه جوانان به ویژه فرزندان شهدا، جانبازان و جامعه ایثارگران است گفت: تفاهم‌نامه‌ای هم با هدف تامین اشتغال جامعه هدف در این استان به امضا خواهد رسید.

وی که هنگام حضور در گلزار شهدا با خانواده شهید غلامی دیدار کرده بود، این شهید را از شهدای والامقام خواند که علیرغم تاکیدات فراوان برای مراقبت ویژه در منزل به جهت حجم عوارض ناشی از شیمیایی شدن در زمان جنگ، به دلیل بصیرتی که داشت برای مقابله با داعش به منطقه غرب کشور رفت و همان جا به شهادت رسید.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از خراسان جنوبی به عنوان سرزمین شهید کاوه، شهید جابری، شهید ناصری و شهدای بزرگواری یاد کرد که همه زندگی خود را در طبق اخلاص گذاشتند و در برهه‌ای از زمان که شرایط کشور بسیار سخت بود با تاسی از  رهبری، جامعه و انقلاب را از آن بحران‌ها نجات دادند.

وی گفت: این اخلاص و از خودگذشتگی مسئولیت ما را در شرایط فعلی سنگین‌تر می‌کند.

اوحدی اظهار داشت: امروز که دشمن با فشار حداکثری، استقلال کشور را هدف گرفته، مردم پیمان بسته‌اند و دست از ارزش‌های خود بر نمی‌دارند، چرا که اعتقاد داریم با وحدت و همدلی می‌توانیم از این گردنه سخت نیز به راحتی عبور کنیم.

وی افزود: این همدلی و اتحاد، نتیجه‌ای جز عزت، سربلندی و افتخار برای مردم به همراه ندارد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این سفر یک روزه ضمن دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و استاندار، با تعدادی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران نیز ملاقات خواهد داشت.

انعقاد تفاهم‌نامه احداث مسکن و ایجاد اشتغال برای جامعه ایثارگران استان از دیگر برنامه های سفر اوحدی به خراسان جنوبی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =