خانواده ناجی پنج راس قوچ و میش وحشی در اسکو تقدیر شد

تبریز- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی و فرماندار اسکو با حضور در منزل خانواده وظیفه شناس ناجی پنج رأس قوچ و میش وحشی از خطر مرگ در استخر کشاورزی از آنان تقدیر کردند.

به گزارش دوشنبه ایرنا، حمید قاسمی، مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی و رضوی، فرماندار اسکو در این دیدار، اقدام بلال انتظاری و اعضای خانواده اش در بیرون کشیدن پنج راس قوچ و میش وحشی گرفتار در یک استخر کشاورزی در روستای «اسفنجان» شهرستان اسکو را مصداق عینی و عملی حفاظت و صیانت از محیط زیست و حیات واحش خواندند.  

انتظاری و خانواده اش ۲ روز قبل پس از مشاهده گرفتاری پنج راس قوچ و میش وحشی گرفتار در استخر کشاورزی با زحمت زیاد، آنان را از خطر مرگ نجات داده و در طبیعت رها کرده بودند. 

این حیوانات وحشی از کوه‌های اطراف روستای «اسفنجان» برای نوشیدن آب به طرف استخر داخل روستا آمده بودند که بر اثر سر خوردن پایشان، در آب افتادند، اما حضور به موقع  این شهروند وظیفه شناس و اعضای خانواده اش، آنها را از مرگ نجات داد.   

روستای اسفنجان اسکو در مسیر روستای تاریخی کندوان در ۶۰ کیلومتری جنوب تبریز واقع شده و از طبیعت زیبا و حیات وحش متنوع برخوردار است. 

 شهرستان اسکو به دلیل واقع شدن در ارتفاعات شمالی سهند و دارا بودن طبیعت بکر و حیات وحش، محل تردد حیوانات وحش از جمله آهو است.

انتشار فیلم نجات قوچ و میشی گرفتار در استخر کشاورزی توسط این شهروند دوستدار محیط زیست و وظیفه شناس در فضای مجازی، بازتاب گسترده ای داشت.

این اتفاق در حالی روی داد که حدود ۱۴ سال قبل یکی از محیط بانان اداره کل حفاظ محیط زیست آذربایجان شرقی در منطقه شکار ممنوع سهند در حین انجام ماموریت و دفاع از حیات وحش به درجه رفیع شهادت نایل شد و یک محیط بان دیگر نیز با از دست یک چشم خود جانباز شد.

تصویری از گرفتاری قوچ و میش های وحشی در استخر کشاورزی روستای «اسفنجان» 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =