۳۰ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۸
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 83862492
۰ نفر

برچسب‌ها

مرمت عمارت فیض اله بیگی سقز نیاز به اعتبار دارد

سنندج - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سقز گفت: عملیات مرمت عمارت فیض اله بیگی پیشرفت فیزیکی خوبی دارد ولی برای اتمام آن نیازمند اختصاص اعتبار است.

صلاح نصراللهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرمت عمارت فیض اله بیگی بدلیل محدود بودن اعتبارات تخصیصی به صورت کامل انجام نشده و اتمام مرمت و احیای دوباره این بنای تاریخی فاخر، مستلزم اختصاص اعتبارات کافی است.

وی با بیان اینکه عملیات مرمت از چند سال گذشته در دستور کار این اداره قرار گرفته است، افزود: مرمت حمام عمارت تاریخی فیض اله بیگی روستای قلندر به صورت کامل انجام شده و آماده بهره‌برداری است.

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سقز احیا و بهره برداری از حمام و عمارت تاریخی فیض اله بیگی در قلندر و تبدیل آن به محور گردشگری ویژه با امکانات مناسب را امری مهم و ضروری دانست.

نصراللهی یادآور شد: حمام و عمارت تاریخی فیض اله بیگی قلندر از بناهای شاخص شهرستان سقز است که در میانه بافت مسکونی روستای قلندر در فاصله  ۳۵ کیلومتری سقز واقع شده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سقز اضافه کرد: تاریخ ساخت این دو بنا به دوره قاجاریه بر می گردد و به لحاظ داشتن قدمت و دارا بودن ویژگی های معماری سنتی و بومی منطقه در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha