اختصاص ۸۰ میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاهای چالدران

ارومیه- ایرنا- فرماندار چالدران گفت: امسال با تامین اعتبار ۸۰ میلیارد ریالی، آب شرب سالم و بهداشتی برای یک‌هزار خانوار روستایی محروم این شهرستان تامین می‌شود.

حسن محمدزاده عصر روز یکشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح آبرسانی به روستای "جلیل کندی" چالدران اظهار داشت: امسال بر اساس تفاهم فرمانداری، شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی و بنیاد علوی به ۱۶ روستای چالدران آب‌رسانی صورت می‌گیرد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر در هشت روستای این شهرستان با اعتبار یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال طرح آبرسانی با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی در حال انجام است، افزود: در آینده نزدیک نیز عملیات آبرسانی در هشت روستای دیگر نیز شروع می شود.

فرماندار چالدران اضافه کرد: با اتمام این طرح‌ها، بیش از یک‌‍هزار خانوار روستایی با جمعیت افزون بر چهار هزار نفر از مزایای آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: طرحی که امروز در حال افتتاح آن هستیم، آب‌رسانی روستای "جلیل کندی" است که با مشارکت فرمانداری، بنیاد علوی و اداره آب و فاضلاب چالدران با اعتبار بیش از یک میلیارد ریال اجرایی شده و بهره برداری می شود.

محمدزاده گفت: با بهره برداری از این طرح آبرسانی ۱۵ خانوار این روستا از مزایای آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

چالدران در شمال آذربایجان غربی قرار دارد و از جمله شهرستان های محروم استان به شمار می رود.

چالدران ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و کشاورزی عمده محل درآمد مردم این شهرستان است؛ این شهرستان حدود ۲۰۰ روستا در ۲ بخش مرکزی و دشتک دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha