بیش از ۶ میلیارد ریال زکات در میامی جمع‌آوری شد

شاهرود - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) میامی گفت : ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات از ابتدای امسال تاکنون از سوی کشاورزان این شهرستان پرداخت شد.

محمدمهدی اصغری روز دوشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود: زکات جمع‌آوری ‌شده در میامی  برای برآورده شدن نیازهای مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان هزینه می شود. 

وی با بیان اینکه نشست های آموزشی متعددی با حضور روحانیون و مبلغان در خصوص اهمیت پرداخت زکات در این شهرستان برگزار شد، تصریح کرد : فرهنگ سازی پرداخت زکات یکی از مهمترین عواملی است که مردم را به پرداخت این فریضه الهی تشویق می‌کند.

اصغری ادامه داد: زکات جمع‌آوری شده در تامین جهیزیه نوعروسان زیرپوشش کمیته امداد، کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان، کمک‌هزینه درمانی بیماران صعب‌العلاج و خانواده‌های نیازمند و پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه می شود. 

وی تصریح کرد : زکات بسیاری از مشکلات اقتصادی و فرهنگی جامعه برطرف می‌کند.

رییس کمیته امداد امام خمینی میامی پرداخت زکات را از مهم‏ترین فرایض دینی برشمرد، و گفت : با پرداخت زکات می‌توان گام‌های بلندی در راستای رفع محرومیت از خانواده‌های نیازمند و عمران و آبادانی مناطق محروم برداشت.

اصغری اظهار داشت: خیران با توجه به شیوع بیماری کرونا و مشکلات معیشتی و به منظور پرداخت آسان با کد دستوری #۰۲۳۵*۸۸۷۷* به‌ صورت مستقیم می‌توانند وجوه خود را  برای کمک به  نیازهای محرومان شهرستان واریز کنند، و یا از طریق تماس با شماره ۰۲۳۳۲۶۲۳۲۲۷ حوزه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد، نسبت به واریز کمک  اقدام کنند.

پرداخت کمک به مددجویان، کمک به پرداخت هزینه درمانی و کمک به ارتقاء شاخص‌های بهداشتی نیازمندان، ارائه خدمات فرهنگی، پرورشی و وتربیتی به مددجویان، کمک به خرید، ساخت، تعمیر، تکمیل، بازسازی و بهسازی مسکن مددجویی و کمک به امر ازدواج مددجویان ازجمله خدماتی است که به مددجویان ارایه می شود.

کمیته امداد ۲۰ خدمت به نیازمندان ارایه می کند که تامین جهیزیه، کمک هزینه‌های درمانی، تسهیلات اشتغالزایی، ساخت و ساز مسکن و هزینه‌های تحصیلی از جمله آنهاست.

۲ هزار و ۷۸۱ خانوار با جمعیت ۵۶۰۰ مددجو تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) میامی هستند.

شهرستان میامی با دو بخش مرکزی و کالپوش در شرق استان سمنان قرار دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها