استاندار کردستان: طرح‌های عمران شهری سنندج بدون توقف در حال اجرا است

سنندج‌ - ایرنا - استاندار کردستان گفت: طرح‌های عمران شهری سنندج بدون توقف با همراهی دستگاه‌های مختلف و با هدف افزایش رفاه مردم این شهر از سوی شهرداری در حال اجرا است.

بهمن مرادنیا عصر یکشنبه در جریان بازدید از برخی طرح‌های عمران شهری سنندج اظهار داشت: این طرح‌ها در راستای رفع گره‌های ترافیکی، رفع مشکلات رفت و آمد مردم و افزایش فضای سبز و تفریحی در حال ساخت است.

وی اضافه کرد: برخی از این طرح‌ها بویژه کمربندی‌های که در حال ساخت است کنترل ترافیک و کاهش آن در آینده شهر را هم مدنظر قرار داده است.

کمربندی ۳۶ متری، کمربندی اسلام‌ آباد، فضای سبز بلوار انتظام، ‌ پارک ۲۰ هکتاری شهرک دگایران و زیپ لاین و پل معلق در پارک جنگلی آبیدر برخی از طرح‌های عمرانی بود که استاندار کردستان به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، فرماندار و شهردار سنندج، برخی اعضای شورای اسلامی شهر و تعدادی دیگر از مسوولان اجرایی از آنها بازدید کردند.

استاندار کردستان و همراهان همچنین در انتهای این بازدید از آغاز ساخت مستند ۴۰ دقیقه‌ای «سنندج شهر هزار تپه» هم بازدید کرده و از نحوه ضبط آن دیدن کردند.

این مستند که برای پخش از شبکه یک ساخته می‌شود به تپه‌های متعدد شهر سنندج می‌پردازد که بسیاری از آنها از قدمت تاریخی برخوردار هستند.

مرادنیا ضمن تمجید از فعالین ساخت این مستند گفت: از طریق این مستند بسیاری از زیبایی‌ها و جغرافیای شهر سنندج به دیگر مردم کشور معرفی خواهد شد.

استاندار کردستان تاکید کرد: همه باید دست به دست هم دهند تا استان را با این تولیدات فرهنگی بیشتر به دیگران معرفی کرده و در شناساندن آن نقش داشته باشند.

شهردار سنندج هم در حاشیه بازدید استاندار کردستان از طرح‌های عمرانی در دست ساخت  دررابطه با پارک ۲۰ هکتاری شهر سنندج که در محدوده مابین بلوار نظام مهندسی و جنب آپارتمانی‌های مسکن مهر در دگایران در حال ساخت است، گفت: ساخت این پارک از ۲ ماه پیش آغاز شده و اکنون ۵۰ درصد پیشرفت دارد.

حشمت‌الله صیدی افزود: سکو، نشیمن گاه، سالن آمفی تئاتر، سالن ورزشی چند منظوره و بوفه از جمله بخش‌هایی است که در این پارک احداث می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جاده دسترسی در ۲ مسیر برای این پارک وجود دارد، اضافه کرد: به نورپردازی این پارک اهمیت خاصی داده شده و با تمام نورپردازی‌های موجود در اماکن عمومی شهر متفاوت خواهد بود.

صیدی در رابطه با بلوار ۳۶ متری یکی دیگر از طرح‌های مورد بازدید هم اظهار داشت: این بلوار میدان امام رضا(ع) را به کمربندی اسلام آباد متصل می‌کند و تاثیر زیادی در کاهش ترافیک دارد.

وی یادآور شد: طول این بلوار تا کمربندی اسلام‌ آباد یک هزار و ۸۰۰ متر خواهد بود و ایجاد پیاده‌رو هم برای آن در نظر گرفته شده است.

شهردار سنندج در رابطه با زیپ لاین و پل معلق هم گفت: این طرح‌ها در راستای افزایش فضاهای تفریحی شهر در پارک جنگلی آبیدر احداث می‌شود.

وی افزود: زیپ لاین تا یک هفته آینده کار ساخت آن به اتمام می‌رسد و پل معلق هم تا آخر مرداد آماده می‌شود که در آن زمان هر دو طرح به بهره‌برداری رسیده و برای عموم قابل استفاده خواهد بود.

صیدی اضافه کرد: شرایط مکانی ساخت این ۲ طرح به شکلی است که بیشترین ارتفاع از آن تا کف دره ۱۰۰ متر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha