کارگاه آموزش خیاطی ویژه مادران کودکان کار در بندرعباس آغازبکارکرد

بندرعباس- ایرنا- نخستین کارگاه آموزش خیاطی ویژه مادران کودکان کار به همت مرکز حمایتی و آموزشی کودک و خانواده و با حضور مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری هرمزگان در بندرعباس آغاز بکارکرد.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان روز دوشنبه درحاشیه بهره برداری از این کارگاه آموزشی گفت: هدف از راه اندازی کارگاه آموزشی خیاطی توانمندسازی مادران و خانواده‌های کودکان کار جهت رسیدن به استقلال نسبی واشتغال مناسب است.

غلامحسین رنجبر افزود: توانمندسازی خانواده‌های کودکان کار در اولویت برنامه‌های بهزیستی قرار دارد که با توسعه و افزایش ظرفیت کارگاه می‌توان برای اشتغال و درآمدزایی خانواده‌ها برنامه ریزی کرد .

وی  با اشاره به اینکه کودکان جز اقشار آسیب پذیر جامعه محسوب می‌شوند، اظهارداشت: به همین منظور توانمندسازی خانواده‌های کودکان کار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که باید با تدوین برنامه ریزی‌های منسجم و مدون درجهت پیشگیری و کاهش آسیب‌هایی که این کودکان را تهدید می‌کند ونیز با هم افزایی و تعامل بیشتر با دستگاه‌های همکار قدم‌های موثری در این زمینه برداشت.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان یادآورشد: درحال حاضر این کارگاه آموزش خیاطی ظرفیت اشتغال ۹ نفر از مادران کودکان کار بندرعباس را در ۲ نوبت صبح و عصر ایجاد کرده است.

کودکان کار به کودکان کارگری گفته می‌شود که به صورت مداوم و پایدار به خدمت گرفته می ‌شوند که این امر آن‌ها را در بیشتر اوقات از رفتن به مدرسه و تجربه‌ی دوران کودکی بی‌بهره و سلامت روحی و جسمی آن‌ها را تهدید می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =