تیرانداز المپیکی:‌ برای موفقیت نیاز به اردوی برون‌مرزی داریم

تهران - ایرنا - دارنده سهمیه المپیک توکیو در رشته تیراندازی معتقد است با وجود ویروس کرونا و محدودیت‌ها، ایجاد یک محیط پاک برای تمرین در کنار حضور در مسابقات بین‌المللی و اردوهای برون‌مرزی می‌تواند شانس ایران را برای کسب مدال در المپیک افزایش دهد.

«مهیار صداقت» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  همه کشورها درگیر کرونا هستند اما رقبای ما با وجود امکاناتی به مراتب بهتر در حال تمرین هستند و برخی از مسابقات هم در حال برگزاری است و شرکت در این رقابت‌ها وضعیت آنان را به مراتب بهتر می‌کند.

این دانشجوی ۲۴ ساله رشته کارشناسی ارشد مدیریت بازاریابی ورزشی با اشاره به اینکه شرکت در مسابقات بین‌المللی نیازمند دعوتنامه از سوی کشور میزبان است، تصریح کرد: در چند ماه گذشته و البته در شرایط شیوع ویروس کرونا هیچ دعوتنامه‌ای برای حضور تیم ملی در مسابقات بین‌المللی ارسال نشده اما برای موفقیت، فدراسیون باید با مدیریت و برنامه‌ریزی شرایط حضورمان در مسابقات بین‌المللی و اردوهای برون مرزی فراهم کند تا بتوانیم با فشنگ و امکانات بهتر تمرینات را دنبال و خود را محک بزنیم.

دارنده مدال طلای میکس تفنگ بادی یونیورسیاد دانشجویان جهان در ایتالیا ادامه داد: بعد از تمرینات طولانی در خانه، تمرینات متمرکز تیم ملی از ۱۴ تیرماه شروع شد و خوشبختانه تمرینات در خانه مانع از افت بدنی،  تکنیکی و تاکتیکی شده بود و پس از یک روز تمرین تقریبا ما به سطح قبل از تعطیلی اردوها برگشتیم.   

این تیرانداز جوان تهرانی ادامه داد: رقبای ما در حال تمرین با شلیک روزانه بیش از ۲۰۰ فشنگ هستند و این مساله قطعا در ضریب آمادگی آنان موثر است.

وی افزود: برگزاری تمرینات به صورت متمرکز و ایجاد یک محیط پاک و سالم کنترل شده به طور قطع آسان نیست اما شدنی است و ما امیدواریم فدراسیون بتواند شرایط را به گونه‌ای هدایت کند که بتوانیم در اردوهای خارجی با فشنگ‌های تست شده و مناسب تمرینات خود را پیگیری کنیم.

صداقت گفت:‌برای فراهم شدن این امکانات برای تیراندازان، فدراسیون نیاز به حمایت مالی بیشتری از سوی مسوولان ورزش کشور دارد و حمایت مالی از فدراسیون در نهایت منجر به حمایت مالی از ورزشکاران و افزایش انگیزه آنان برای تلاش بیشتر و آمادگی بالاتر خواهد شد.

دارنده مدال طلای نوجوانان ۲۰۱۳ آسیا در پایان با اشاره به پرداخت شدن حقوق ۶ ماه تیراندازان المپیکی از سوی فدراسیون گفت: امیدواریم در فرصت باقی مانده تا المپیک پرداخت حقوق به ورزشکاران المپیکی به موقع انجام شود تا ورزشکاران بدون دغدغه و با آرامش بیشتری خود را برای حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو آماده کنند.

مهیار صداقت دارنده سهمیه تفنگ بازی‌های المپیک قرار است در توکیو در سه بخش تفنگ بادی، سه وضعیت و میکس به مصاف حریفان برود.

در صورتی که تغییری در برنامه‌های برگزاری بازی‌های المپیک توکیو روی ندهد، ‌ این رقابت‌ها از اول مرداد ۱۴۰۰ در توکیو افتتاح خواهد شد و نخستین مدال المپیک در رشته تفنگ بادی زنان توزیع می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =