استاندار آذربایجان‌شرقی: با گران‌فروشان برخورد جدی می‌شود

تبریز-ایرنا- استاندار آذربایجان‌شرقی، تغییر ناگهانی قیمت برخی از کالاهای اساسی را غیرقابل قبول خواند و اعلام کرد: از این پس با گران فروشان برخورد جدی می‌شود.

محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در جلسه ستاد مقابله با گران‌فروشی، گذر از مشکلات اقتصادی را نیازمند وحدت و همدلی همه بخش‌ها دانست و افزود: سوءاستفاده برخی افراد از شرایط فعلی موجب نارضایتی مردم شده است.

وی اظهار داشت: قیمت‌های مصوب برای کالاهای اساسی باید به دقت رصد و با متخلفان برخورد شود.

پورمحمدی با اشاره به افزایش بی‌رویه قیمت برخی از کالاهای اساسی، خاطرنشان کرد: مردم با مشکلات اقتصادی متعددی مواجه هستند و باید اقدامات مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی و جلوگیری از گران‌فروشی برای آنان ملموس و امیدوارکننده باشد.

وی با بیان اینکه تغییر روزانه و ناگهانی قیمت برخی از کالاها و فروش آنها به قیمت‌های متفاوت نمود مناسبی در جامعه ندارد، افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت، قیمت‌های مصوب ۱۴ قلم کالای اساسی را که به نفع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان تعیین می‌شود، به صورت مستمر اطلاع‌رسانی و بر رعایت این قیمت‌ها در بازار نظارت کند.

پورمحمدی ادامه داد: از مردم استان نیز انتظار داریم که در صورت مشاهده گران‌فروشی به شماره ۱۲۴ اطلاع دهند و کالاهای اساسی را گران‌تر از نرخ مصوب تهیه نکنند.

وی با تأکید بر اینکه هیچ واحد صنفی حق فروش کالاهای اساسی، گران‌تر از قیمت مصوب در ستاد تنظیم بازار استان را ندارد، افزود: متخلفان باید توسط تعزیرات و سایر دستگاه‌های نظارتی، شناسایی شده و با آن‌ها برخورد شود.

در این جلسه پس از بحث و بررسی درباره قیمت‌گذاری کالاهای اساسی و وضعیت بازار استان، افزایش نظارت و بازرسی توسط سازمان صمت، استفاده از ظرفیت بسیج برای مقابله با گران‌فروشی، ضرورت تشکیل کارگروه قیمت‌گذاری کالاهای اساسی و جلوگیری از افزایش خودسرانه قیمت کالاها توسط واحدهای تولیدی به تصویب رسید.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =