استقرار شعبه ثابت تعزیرات حکومتی در گناباد نیازمند ردیف ثابت و توجیه کاری است

گناباد- ایرنا- رییس شعبه تعزیرات حکومتی گناباد، تربت حیدریه، بجستان و زاوه گفت: راه‌اندازی شعبه ثابت تعزیرات حکومتی در شهرستان گناباد نیازمند اخذ مجوز و ردیف ثابت و توجیه فرآیند رسیدگی به پرونده‌های قضایی است.

امان الله گرمابی روز یکشنبه در کمیسیون هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا در گناباد با اشاره به برخی انتقادهای مسوولان ذیربط از استقرار نداشتن رییس و قاضی کشیک تعزیرات حکومتی در این شهرستان و مسائل و مشکلات ناشی از آن به خصوص کندی در روند رسیدگی به پرونده‌ها افزود: با توجه به فرآیند روزانه ارسال به طور متوسط یک پرونده از گناباد به شعبه تعزیرات حکومتی، استقرار شعبه ثابت در این شهرستان توجیهی ندارد.

وی ادامه داد: با توجه به کمبود نیروی انسانی و قاضی رسیدگی کننده به پرونده‌های تعزیرات حکومتی هم اکنون پرونده‌های گناباد در کنار شهرستانهای تربت حیدریه، بجستان و زاوه در یک اداره رسیدگی می‌شود و تا قبل از این روزهای دوشنبه برای رسیدگی به پرونده های این شهرستان در نظر گرفته شده بود که از این به بعد روزهای یکشنبه و چهارشنبه بدین منظور اختصاص می‌یابد.

رییس شعبه تعزیرات حکومتی تربت حیدریه، گناباد، بجستان و زاوه گفت: ۱۱۳ فقره پرونده از ابتدای امسال تاکنون از گناباد برای رسیدگی به تعزیرات ارسال شده است که هفت مورد آن پرونده هایی با ارزش بیش از چهار میلیون و ۴۹۰ هزار ریال بوده است و بقیه مربوط به مواردی چون درج نکردن قیمت و نبود فاکتور خرید بوده است.

گرمابی افزود: از مجموع ۳۹۲ فقره پرونده ارسالی از گناباد به شعبه تعزیرات حکومتی طی سال گذشته ۳۸۲ فقره رسیدگی و مختومه شده است.

وی در زمینه بازدارنده نبودن احکام قضایی تعزیرات حکومتی هم گفت: صدور این احکام بر اساس قانون صورت می گیرد. 

رییس شعبه تعزیرات حکومتی تربت حیدریه، گناباد، بجستان و زاوه گفت: نبود هماهنگی برای تحویل دامهای قاچاق کشف شده در گناباد موجب ایجاد مشکلاتی شده است از این رو حضور نماینده سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی خراسان رضوی در جلسه آینده کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای این شهرستان برای تعیین تکلیف واگذاری این دامها را خواستاریم.

معاون سیاسی، اجتماعی  امنیتی فرماندار گناباد نیز در این نشست گفت: تعزیرات حکومتی به عنوان بازوان اجرایی دولت در برخورد با تخلفات اقتصادی و بهداشتی باید ضمن تعامل بیشتر با مسوولان و دست‌اندرکاران ذیربط و با رعایت موازین قانونی و افزایش بازدارندگی در احکام قضایی در برخورد با تخلفات و از جمله قاچاق کالا جدیت بیشتری داشته باشد.

قاسم علی طالبی با اشاره به شیوع بیماری تب کریمه کنگو و ابتلای تعدادی از افراد در شهرستان تربت جام از فرماندهی انتظامی گناباد خواست که با افزایش کنترل نسبت به ورودی دام از شیوع این بیماری در شهرستان گناباد جلوگیری کند.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها