کارت‌بلیت الکترونیک برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در تهران رایگان شد

تهران - ایرنا- کارت‌بلیت الکترونیک با تصویب اعضای شورای شهر تهران برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی رایگان شد.

به گزارش ایرنا؛ اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در دویست و بیست و هفتمین جلسه شورا، بررسی طرح «اصلاحیه ماده واحده مصوبه نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران» را در دستور کار قرار دادند.

«بهاره آروین» عضو هیات رییسه شورای شهر تهران طی پیشنهادی اظهار داشت: در بند (یک) تبصره (یک) این طرح در جهت تکریم والدین و همسران شهدا و جانبازان ۲۵ درصد به آنها بلیت الکترونیک رایگان اختصاص داده شده است اما در بند (چهار) برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته‌ایم.  

وی با بیان اینکه منطق تخفیفات این است که به نیازمندان کمک کرده باشیم، گفت: بنابراین بهتر است این درصدها را جا به جا کنیم.  

عضو شورای شهر تهران عنوان کرد: در این طرح مشخص نیست با چه منطقی به هنرمندان برای تکریمشان ۵۰ درصد تخفیف داده شده و برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که نیازمند واقعی هستند هم ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

وی با طرح این پرسش که آیا حتما باید از طریق حمل و نقل عمومی هنرمندان را تکریم کنیم، گفت:  طرح یادشده از منطق مناسبی برخوردار نیست.

وی ادامه داد: این طرح به نیازمند ۵۰ درصد تخفیف می‌دهد و برای کسی که قرار است صرفا تکریم شود کارت بلیت رایگان می‌دهد یا به عنوان مثال با وجود اینکه در بند (دو) تبصره (یک) برای سالمندان ۶۵ سال به بالا تخفیف ۹۰ درصدی در نظر گرفته شده، در بند هفت مجددا به تخفیف ۹۰ درصدی برای بازنشستگان و وظیفه‌بگیران شهرداری اشاره شده است.  

آروین افزود: چرا باید برای کارمندان خود امتیاز ویژه‌ای در نظر بگیریم، درحالیکه این مبالغ مربوط به همه شهروندان تهرانی است.

درنهایت اعضای شورای شهر تهران پیشنهاد رایگان شدن کارت‌بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد را با ۱۲ رای موافق از ۱۴ نفر از حاضران به تصویب کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =