۲۹ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۵
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 83860874
۶ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آتش سوزی در دومین ناو جنگی آمریکا

تهران – ایرنا– وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)  از وقوع آتش سوزی در یکی دیگر از ناوهای جنگی خود که آن نیز یک ناو جنگی «آبی – خاکی» است خبر داد.

 تارنمای خبری وزارت دفاع آمریکا، «دیفنس نیوز» (defensenews) روز یکشنبه گزارش داد: آتش سوزی در کشتی «یواس‌اس کرسارج» (ال‌اچ‌دی-۳) رخ داد که به موقع این آتش اطفا شد.

این گزارش می افزاید، به همین خاطر نیروی دریایی آمریکا توقف سفارش را به شرکت کشتی سازی «جنرال دینامیک ناسکو» (General Dynamics NASSCO) واقع در «نورفولک» ایالت ویرجینیا داده است.

«روری او کانر» (Rory O’Connor) سخنگوی سامانه فرماندهی نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که «توقف سفارش کار» به این شرکت  کشتی سازی ناسکو به این  جهت بوده تا تمامی پروتکل های امنیتی و اطفای حریق از سوی آن شرکت مورد بازبینی مجدد قرار گیرند.

بنابراین گزارش اوکانر در بیانیه‌ای اعلام کرد: در هفدهم جولای (۲۷ تیرماه) آتش سوزی در کشتی یواس‌اس کرسارج رخ داد، این آتش سوزی به فوریت اطفا شد که درنتیجه خسارت اندکی به بار آمد.

این سخنگوی نیروی دریایی آمریکا افزود: در پاسخ به این حادثه، نیروی دریایی آمریکا بیانیه ای مبنی بر متوقف ساختن سفارش برای تمامی کشتی های جنگی که در بندر نورفولک از سوی این شرکت کشتی سازی تحت تعمیر نگهداری قرار دارند، داده شد تا تمامی پروتکل ها و روند حفظ ایمنی دراین کشتی ها به دقت مورد بازبینی قرار گیرند.

پنتاگون درحالی خبر از وقوع آتش سوزی در دومین کشتی جنگی  از نوع آبی- خاکی خود خبر می دهد که در روزهای گذشته کشتی دیگری از همین نوع در بندری  در کالیفرنیا دچار انفجار و آتش سوزی شدیدی شد.

ناو جنگی «بونهام ریچارد» آمریکا  ۲۲ تیرماه  در بندر سن دیگو بر اثر یک انفجار داخلی مشکوک، دچار آتش سوزی شدید شد.

نیروی دریایی آمریکا به دنبال این حادثه اعلام کرد که آتش‌سوزی ناو جنگی بونهوم ریچارد پس از چهار روز در بندر سن دیگو سرانجام خاموش شد.

نیروی دریایی آمریکا در آن تاریخ در بیانیه خود، روند خاموش کردن آتش در این ناو جنگی را پایان دادن به یکی از بدترین دوزخ‌های ایالات متحده در خارج از جنگ در سال‌های اخیر توصیف کرد.**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =