کرو دراگون ۱۲ مرداد فضانوردان آمریکایی را به زمین بازمی‌گرداند

تهران-ایرنا- رییس سازمان فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کرد: این سازمان دوم اوت (۱۲ مرداد) را برای بازگردان دو فضانورد خود از ایستگاه بین‌المللی فضایی توسط فضاپیمای «کرو دراگون» در نظر گرفته است. 

«جیم برایدنستاین» در توییتی اعلام کرد، فضاپیمای کرو دراگون روز اول اوت (۱۱ مرداد) ایستگاه بین المللی فضایی را برای بازگرداندن «داگلاس هارلی» و «باب بهنکن» به زمین، ترک می کند. ناسا برنامه دارد که کپسول کرو دراگون را در تاریخ دوم اوت (۱۲ مرداد) در اقیانوس اطلس فرود آورد.

فرود این کپسول بر آب و بازیابی آن در واقع پایان ماموریت «دمو-۲» ناسا و اسپیس ایکس خواهد بود؛ در این ماموریت اسپیس ایکس برای اولین بار دو فضانورد را به ایستگاه بین المللی فضایی منتقل کرد. 

«داگلاس هارلی» و «باب بهنکن» روز ۳۰ مه (۱۰ خرداد) سوار بر کپسول کرو دراگون خاک آمریکا را برای انجام این پرواز تاریخی آزمایشی به مقصد ایستگاه بین المللی فضایی ترک کردند. 

 به گزارش خبرگزاری شینهوا، ماموریت «دمو-۲» اولین پرتاب سرنشین‌ دار به مدار زمین از خاک آمریکا از زمان بازنشستگی برنامه شاتل ناسا در سال ۲۰۱۱ بود. این ماموریت که همچنین اولین پرتاب سرنشین دار شرکت اسپیس ایکس محسوب می شود، دوره جدیدی از اکتشافات فضایی آمریکا را رقم می زند. 

به گفته ناسا، این ماموریت داده های مهمی را در مورد عملکرد موشک «فالکون ۹» ، فضاپیمای کرو دراگون و سیستم های زمینی و همچنین عملیات درون مداری ، پهلوگیری و فرود ارایه می دهد.

این پرواز آزمایشی همچنین داده های ارزشمندی در جهت تایید سیستم حمل و نقل خدمه اسپیس ایکس برای پروازهای منظم انتقال فضانوردان به ایستگاه بین المللی فضایی و از این ایستگاه ارائه خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش