رونمایی از ترکیب منتخب هفته بیست و پنجم؛ لیگ به رنگ آبی در آمد

تهران- ایرنا- در ترکیب منتخب هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر استقلال و گل‌گهر سیرجان بیشترین نماینده را به خود اختصاص دادند.

در این هفته ۱۸ گل زده شد و ۲ بازی گلی در بر نداشت. در این هفته عملکرد خوب مدافعان به چشم آمد و به همین خطر شاهد حضور پررنگی از آنها بودیم. استقلال پس از چند هفته مجددا حضور پررنگی در این ترکیب داشت و با احتساب سرمربی‌اش سه نفر از این تیم در ترکیب خودنمایی می‌کنند. تیم‌های پرسپولیس(۲)، گل‌گهر(۳)، سایپا(۱)، تراکتور(۲) و پارس جنوبی جم(۱) در ترکیب این هفته نماینده دارند.

دروازه‌بان:

سید حسین حسینی(استقلال):

 برای دومین بار در این فصل توانست ۲ کلین‌شیت پیاپی را به ثبت برساند. بازوبند کاپیتانی برای بازیکن ۲۷ ساله استقلال خوش‌یمن بوده و حالا او به شمین کلین شیت این فصل رسید. حسینی در برابر صنعت نفت چند واکنش خوب داشت و مانند بازی با تراکتور بیکار نبود. روحیه در بازی حسینی و عملکردش بسیار مهم است و او در این روزها که از حاشیه دور شده توانسته کیفیت فنیِ خوب گذشته را پیدا کند.

مدافعان:

رضا اسدی(تراکتور)، محمد دانشگر(استقلال)، محمدحسین کنعانی‌زادگان(پرسپولیس)، خالد شفیعی(سایپا)، یوسف وکیا(گل‌گهر سیرجان)

رضا اسدی دیگر به عنوان یک مدافع میانی جا افتاده است. او به خوبی در برابر سپاهان از پس وظایفش برآمد و این بار حتی موفق شد گل هم به ثمر برساند. گلی سه امتیازی و حساس که تراکتور را به سهمیه آسیا نزدیک‌تر کرد. ادامه بازی گرفتن از اسدی در خط دفاعی می‌تواند او را به یک گزینه فوق‌العاده در این سمت تبدیل کند.

محمد دانشگر در کنار روزبه چشمی نمایش خوبی مقابل صنعت نفت داشت. با این تفاوت که او باید بازیکنی چون داجلیری را ساپورت می‌کرد. دانشگر در کنار این وظایف دفاعی که از پسش برآمد؛ روی کارهای هجومی هم موثر بود و پاس گلِ اول را برای دیاباته ارسال کرد. دانشگر در بازی رفت هم مقابل صنعت نفت گل زده بود.

به خوبی توانسته با شرایط بازی در پرسپولیس خودش را وفق دهد. دیگر از آن شیطنت‌های گاه و بیگاه روزهای اول هم خبری نیست. به خوبی کنترل شده و می‌تواند به راحتی استعداد بالایش در زمین فوتبال را نشان دهد. از محمدحسی کنعانی‌زادگان حرف می‌زنیم. مدافع مورد علاقه کی‌روش و حالا مورد وثوق یحیی. یک بار دیگر بازی بدون عیب و ایرادی را از این مدافع جنوبی دیدیم و او بار دیگر ثابت کرد اگر به فوتبالش بپردازد می‌تواند جزو بهترین مدافعان لیگ برتر باشد.

خالد شفیعی در سایپا دوباره احیا شده است. اودر دقیقه ۸۲ به دلیل مصدومیت جای خود را به امید دره داد اما خیلی خوب تا وقتی که در زمین بود موفق شد حریف را کنترل کند. پیکان در نیمه اول روی دروازه سایپا فشار آورد اما خالد در کنار سهرابیان موفق شدند آنها را کنترل کنند. سایپا در چهار بازی اخیر تنها ۲ بار دروازه‌اش باز شده و به ثبات خوبی رسیده است. حضور خالد شفیعی یکی از دلایلی اصلی این اتفاق است.

مدافع چپ جنوبی تیم گل‌گهر که نحوه بازی‌اش شباهت فراوانی به علی حمدی در دوران جوانی دارد در لباس گل‌گهر توانست مقابل شاهین نمایش قابل قبولی از خود به منصه ظهور بگذارد. وکیا پاس گل سوم تیمش را با یک فرار فوق‌العاده برای رضا محمودآبادی ارسال کرد تا نشان دهد چقدر می‌تواند در فاز هجومی هم مثمر ثمر باشد. اگر آن گل زده نمی‌شد شاید شاهین می‌توانست با ادامه فشار خود گل تساوی را وارد دروازه تیم سیرجانی کند اما شاید همانجا بود که کار تیم پاشازاده تمام شد.

هافبک‌ها:

احسان حاج صفی(تراکتور)، پوریا آریا کیا(پارس جنوبی جم)، سیامک نعمتی(پرسپولیس)، احمدرضا زنده‌روح(گل‌گهر)

حضور حاج‌صفی در ترکیب تیم منتخب کم کم به یک عادت تبدیل می‌شود. او این بار هم مرد اول و آخر بازی ۶ امتیازی تیمش بود و شاید بتوان او را بهترین بازیکن هفته نامید. احسان ابتدا یک سوپرگل زد و در گام بعدی با یک ارسال بی‌نقص گل دوم تیمش را پایه‌ریزی کرد. ساکت الهامی در این هفته‌های اخیر بیش از هر کسی امتیازاتی که به دست می‌آورد را مدیون ستاره ملی‌پوشش است.

شاید باورتان نشود اما او ۳۰ ساله است. مانند مهدی ترکمان از آلومینیوم آمد تا به ترکیب پارس رسید و حالا یکی از بهترین نفرات تیم است. از پوریا آریاکیا حرف می‌زنیم. بازیکن ۳۰ ساله تیم پارس جنوبی جم که در برابر شهرخودرو یک گل زد و در الباقی دقایق هم مدافعین ودروازه بان شهرخودرو را حسابی اذیت کرد. آریاکیا در سمت چپ و متین کریم‌زاده در سمت راست ۲ وینگر تیم پورموسوی هستند که در پروژه بقا به او کمک زیادی خواهند کرد.

سیامک نعمتی دوباره به همان سیامک زمان ‌برانکو تبدیل شده است. یک بازیکن اثرگذار که می‌تواند در مواقع دشوار، تیمش را نجات دهد. نعغمتی مقابل ماشین‌سازی هم بازی خوبی انجام داد و در برابر فولاد به گل دست پیدا کرد. او می‌توانست به بیرون پاس دهد اما ریسک کرد و با کمک فرزاد جعفری تک گل سه امتیازی تیمش را به ثمر رساند. حالا دوباره پرسپولیسی‌ها می‌توانند به آمادگی شماره ۸۸ خود دل ببندند.

آقای پنالتی بازهم توانست از روی نقطه پنالتی گلزنی کند. او به خوبی در میانه میدان رهبری حملات تیمش را به عهده داشت و به کار تیمش نظم می‌داد. مثل همیشه زدن ضربات ایستگاهی هم به عهده او بود. این روزها گرفتن که نه، تشخیص دادن جهت حرکت ضربات زنده‌روح کاری بسیار دشوار به حساب می‌آید.

مهاجم:

یونس شاکری(گل گهر سیرجان):

یکی از دلایل اوج‌گیری گل‌گهر در نیم‌فصل دوم یونس شاکری بود. مهاجم باتجربه تیم سیرجانی که از شهرخودرو آمد و در این مدت کوتاه پنج گل به ثمر رسانده است. شاکری به جز گلی که زد یک پنالتی هم گرفت تا منشا هم نامش را در بین گلزنان ثبت کند. شاکری در کنار زنده‌روح با هشت گل زده بهترین گلزن تیم گل‌گهر است که البته سه گل او در نیم‌فصل اول و در لباس شهرخودرو به ثبت رسیده است.

سرمربی:

فرهاد مجیدی(استقلال):

کنار زمین حضور نداشت اما به بهترین شکل ممکن تیمش را ارنج کرد. به سیستم خودش برگشت و نتیجه هم گرفت. استقلال مقابل صنعت نفت گل نخورد و منطقی کار کرد. تعویض‌های مجیدی به موقع و کارساز بود. ارسلان کمکش کرد و در نهایت برد ۲ بر صفر پس از چهار هفته بدون برد در خارج از خانه و مقابل یک تیم گردن‌کلفت به دست آمد. مجیدی بهترین مربی هفته بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =