فرهنگیان و دانش‌آموزان فارس در مسابقه کشوری پرسش مهر، اول شدند

شیراز- ایرنا- رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش‌وپرورش فارس گفت: در بیستمین جشنواره پرسش مهر ریاست جمهوری، دانش‌آموزان فارس با کسب ۸ رتبه برتر و فرهنگیان استان نیز با کسب ۷ رتبه برتر، موفق به کسب مقام اول کشوری در این جشنواره شدند.

سعید خادمی یکشنبه در این زمینه اعلام کرد: در بیستمین دوره فراخوان پرسش مهر، رئیس‌ جمهوری از دانش‌آموزان و فرهنگیان سؤال کرد آیا محیط مدرسه محیطی دلپذیر، شاد و پرنشاط است؟ برای ما بنویسید که محیط پرنشاط در مدرسه چگونه است و چه اقداماتی می‌توان انجام داد تا این محیط شاداب‌تر، دل‌پذیرتر و امن‌تر باشد و آن را بیشتر دوست داشته باشید"

رییس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش‌وپرورش فارس افزود:  پس از طرح این پرسش در اولین روز مهر ماه ۹۸ ، دانش‌آموزان و معلمان پاسخ‌های خود را در قالب آثار هنری در ۱۵ رشته و گرایش مختلف، به دبیرخانه این مسابقات در نواحی و شهرستان‌های استان فارس  ارسال کردند.

وی  ابراز داشت: در بخش دانش‌آموزی، فارس با کسب ۴ رتبه اول ۲ رتبه دوم و ۲ رتبه سوم  و با کسب ۱۸ امتیاز و فرهنگیان استان نیز با کسب ۳ رتبه اول و ۴ رتبه دوم موفق به کسب مقام اول کشوری شدند.

خادمی طرح پرسش مهر ریاست جمهوری را  نشانه‌ای از نقش و جایگاه دانش‌آموزان، معلمان و مربیان برای ساختن آینده‌ ایران و همچنین بهترین امکان برای توسعه فرهنگی و نهادینه کردن آداب، اخلاق و فضائل انسانی و مهارت‌های ارتباطی و حرفه‌ای در نسل آینده‌ساز ایران اسلامی دانست.

رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش‌وپرورش فارس ابراز داشت: خلق آثار ارزشمند فرهنگی و هنری برای اثرگذاری و اثربخشی در جریان سازی‌های فرهنگی، افزایش اعتمادبه‌نفس دانش‌آموزان، جلب مشارکت همه‌جانبه و افزایش حس مسئولیت‌پذیری ،یکی از مهم‌ترین کارکردهای پرسش مهر ریاست جمهوری است.

براساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش فارس اسامی دانش‌آموزان منتخب استان در مرحله کشوری این جشنواره بدین قرار است: کوثر سابقی نژاد رتبه اول نقاشی، حمیده فیروزه رتبه اول طراحی، پارسا توانایی رتبه اول تصویرسازی، علی‌اکبر قادری رتبه اول پوستر، ملیکا امامی رتبه دوم نقاشی، علیرضا موسوی رتبه دوم طراحی، امین هاشمی و سحر منفرد رتبه سوم فیلم کوتاه داستانی.

همچنین فرهنگیان منتخب استان فارس در این جشنواره کشوری  امیر پژمان رتبه اول نستعلیق، محمدحسین هاشمیان رتبه اول شکسته‌نستعلیق، زهرا فقیری رتبه اول عکاسی، حمیده فرزاد رتبه اول فیلم کوتاه مستند، سمیه صادقی نقدعلی رتبه اول کاریکاتور، سعیده منصوری رتبه دوم پوستر، آزیتا نوروزی ایبلو و طلعت شیعه خو و پریسا پاژنگ رتبه دوم سرود و محبوبه زمانی بخش رتبه دوم نمایشنامه‌نویسی را به خود اختصاص دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =