افزایش وسعت مناطق شکار و صید ممنوع در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در راستای حفظ و حراست تنوع زیستی استان وسعت مناطق شکار و صید ممنوع استان افزایش یافت.

نبی الله قائدرحمت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در دولت تدبیر و امید به منظور حفظ و حراست تنوع زیستی استان در راستای افزایش افزایش سطح مناطق حفاظت شده و افزایش وسعت آنها اقدام قابل توجهی در استان انجام شده است.

وی اظهار داشت: به همین منظور افزایش سطح غار ماهی کور از چهار هزار به ۴۰ هکتار انجام شد و همچنین منطقه آزاد سرکن بابا حبیب در کوهدشت به منطقه شکار و صید ممنوع تبدیل شد.

قائدرحت ادامه داد: تالاب خروسان ازنا به منطقه شکار و صید ممنوع تبدیل و مجوز تمام این مناطق در استان تمدید شد.

معاون فنی حفاظت محیط زیستن لرستان اضافه کرد: ۸۶۲ هکتار از اراضی تالاب بیشه دالان بروجرد به محیط زیست واگذار و تفاهمنامه ای نیز در این راستا منعقد شده است.

وی ادامه داد: در راستای افزایش وسعت پناهگاه حیات وحش سمند لرستانی نیز از یک هزار هکتار به چهار هزار هکتار مکاتبه شده و به زودی نتیجه اعلام میشود.

قائدرحمت با بیان اینکه ۲۵درصد تنوع زیستی گیاهی و جانوری کشور در این استان وجود دارد، یادآور شد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل عرصه های طبیعی استان، برخورداری از اقلیم چهار فصل و تنوع زیستی در حوزه های گیاهی و جانوری و وجود ذخایر ژنتیکی، ارزشمند گیاهی نظیر جنگلهای بلوط، بنه، ارس و گونه های جانوری نظیر پرندگان شکاری، کبک دری، خرس قهوه ای، پلنگ، کل و بز کوهی، قوچ و میش، ماهیان کور غار و سمندر لرستانی،  برنامه ریزی و اقدامات لازم به منظور احیاء زیستگاه ها و زیست بوم های استان در اولویت کاری قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =