۲۹ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۳
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83860518
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

البرز در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت

کرج - ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به سیرصعودی شمار مبتلایان به کرونا در این استان اعلام کرد که البرز در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است.

دکتر حسین کریم روز یکشنبه در گزارشی فوری به رسانه های جمعی اظهار داشت: با توجه به مراجعه بالای بیماران به بیمارستان ها وضعیت استان البرز قرمز اعلام می شود و این نشان می دهد اکنون به لحاظ سرپایی و بستری با یک هجوم سنگین به بیمارستان ها مواجه هستیم .

وی ادامه داد: شب گذشته ۸۱۵ نفر بیمار سرپایی مشکوک به کرونا به مراکز درمانی مراجعه کردند که این عدد بالا است ، اکنون ۶۱۵ نفر بیمار مشکوک و کرونایی در بیمارستان ها بستری داریم که اگر به این شکل پیش برود و از مرز ۱۰۰۰ تخت عبور کنیم اوضاع بدی خواهیم داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت : مردم نهایت رعایت نکات بهداشتی را داشته باشند تا زنجیره انتقال قطع شود و درگیری شدید با بیماری به حداقل خود برسد.

کریم بیان داشت: کادر درمان بسیار خسته شده اند و از اول اسفند سال گذشته  مدام درگیر هستند و بخش های بستری از بیماران کرونای خالی نشده است ، روز گذشته در یکی از بیمارستان های کرج 

 یکی از پرستاران سووال کرد که حس می کنیم هیچ وقت این لباس ها قرار نیست از بدن ما خارج شود، کی باید این لباس ها را خارج کنیم ؟

وی اظهار داشت: بحث خطراتی که بیماری کرونا دارد بسیار طاقت فرسا و کمر شکن است.سازمان انتقال خون کمک بزرگی در زمینه بحث تزریق پلاسما به بیماران بدحال می کند و این کمک زیادی است و کسانی که از کرونا نجات پیدا می کنند حاوی آنتی بادی هستند که برای بسیاری از بیماران نجات بخش است و میزان مرگ و میر را کاهش می دهد.

دکتر کریم از کسانی که از کرونا بهبود یافته اند خواست برای اهدای پلاسما اقدام کنند.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون حدود ۱۱ هزار نفر در استان البرز به این بیماری مبتلا شده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =