تسهیلگری در پرداخت وام به صنایع پیشرفته در دستور کار است

قزوین- ایرنا - رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته گفت: تسهیلگری در پرداخت تسهیلات و دریافت وثایق از صنایع پیشرفته در دستور کار قرار دارد تا گام‌های بلندی را برای تحقق شعار سال برداریم.

رضا نقی پور روز یکشنبه در حاشیه بازدید از شرکت تونل ساز ماشین در قزوین به خبرنگار ایرنا گفت: امسال برنامه‌های مختلفی را برای تحقق شعار سال در دستور کار داریم که یکی از آنها تسهیلگری در پرداخت تسهیلات و دریافت وثایق از شرکت‌های دانش بنیان مراجعه کننده به صندوق است.

وی اضافه کرد: ما به مجموعه خود تاکید کرده ایم حتما موضوع تسهیلگری را مد نظر قرار دهند تا شعار سال را از طریق تسهیلگری در حوزه پرداخت تسهیلات به صنایع پیشرفته کشور محقق کنیم.

این مسوول گفت: در حوزه دریافت ضمانت نامه نیز به همین شکل عمل خواهیم کرد چون بسیاری از شرکت‌های مراجعه کننده به صندوق طرف قرارداد با ذینفعان هستند و باید از ضمانت نیز برخوردار شوند.

نقی پور افزود: تلاش کرده ایم امسال در عرض یک روز، ضمانت نامه‌ها را در اختیار متقاضیان قرار دهیم تا جهش تولید را عینت ببخشیم.

وی با اشاره به میزان اعتبار مورد نیاز صنایع پیشرفته کشور، گفت: میزان اعتبار مورد نیاز صنایع پیشرفته کشور در سال جاری ۷۰ هزار میلیارد تومان است که با توجه به شرایط اقتصادی کشور، بودجه انقباضی دولت و سرمایه محدود صندوق نمی‌توانیم این رقم را نه ما و نه دیگران برآورد کنیم.

نقی پور با بیان اینکه با توجه به سرمایه‌ای صندوق، هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات به صنایع پیشرفته نداریم، افزود:امسال باید به سمت ضمانت نامه محوری پیش برویم تا با توجه به سرمایه محدود صندوق، بتوانیم حداقل در ارایه ضمانت نامه، گرهی از مشکلات صنایع پیشرفته کشور باز کنیم.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته گفت: یکی از کارهای دیگری که می‌توانیم نسبت به سرمایه صندوق انجام دهیم ارایه خدمات کارشناسی به شرکت‌های متقاضی است که یکی از برنامه های اولویت دار ما در سال جاری محسوب می‌شود.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات به شرکت دانش بنیان تونل ساز ماشین در قزوین، گفت: این شرکت امروز برای اولین بار در کشور، یک ماشین حفاری را عرضه کرده و توانسته است با شرکت آب و فاضلاب کشور قرارداد ببندد و این محصول را در داخل کشور عرضه کند.

نقی پور گفت: این پروژه، یک طرح ملی است که حاصل زحمات وزارت صنعت، معدن و تجارت و صندوق حمایت از صنایع پیشرفت بوده و خوشحالیم که امروز به نتیجه رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =