فرماندار تربت‌حیدریه: وضعیت شیوع کرونا نگران‌کننده است

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه وضعیت شیوع ویروس کرونا را در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان "نگران‌کننده" توصیف و بیان کرد: دیروز ۲۸ تیر رکورد بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستانهای این منطقه شکست که نشان می‌دهد وضعیت همچنان پرخطر است.

علی رستمی روز یکشنبه در نشست شورای اداری شهرستان تربت‌حیدریه شمار بیماران بستری شده دیروز را ۸۰ نفر اعلام و بیان کرد: اگر در این وضعیت روزی ۱۰ درصد به تعداد بستری بیماران ویروس کرونا افزوده ‌شود، امکانات موجود در حوزه عملیاتی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه پاسخگو نخواهد بود.
وی ادامه داد: مدیران دستگاههای اجرایی و سازمانها، نهادها و کارخانه‌ها اگر کارمند یا کارگر دارای علایم مشکوک به بیماری کووید ۱۹ دارند با مرخصی وی موافقت کنند تا بیماران غیرحاد در قرنطینه خانگی درمان شوند. 

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۹۵ هزار و ۳۹۰ هزار نفر ساکنان چهار شهرستان زاوه، مه‌ولات، رشتخوار و  تربت‌حیدریه در جنوب و مرکز خراسان رضوی خدمات ارائه می‌دهد.

فرماندار تربت‌حیدریه در ادامه همچنین گفت: ۵۰ درصد گلایه‌ها و نارضایتی مردم در همین شهرستان قابل حل است لذا مدیران باید سراغ مردم بروند و منتظر دعوت کسی نمانند و به گلایه‌ها و درددلهای آنان رسیدگی کنند. 
وی افزود: برخی گمان می‌کنند مشکلات اقتصادی و تحریم به شیوه رایزنی با غربیهای قابل حل است اما ایران در برجام همه زمینه‌های رفع تحریم را فراهم کرد ولی غربیها بدعهدی کردند زیرا آنها دنبال پیاده‌سازی مدل لیبی در ایران هستند.
رستمی ادامه داد: آنچه امروز در حوزه اقتصاد و معیشت شاهد آن هستیم بیانگر این است که شعارها و سخنان هیجانی و غیرکارشناسی مشکلات اقتصادی را رفع نخواهد کرد زیرا به دنبال تشدید تحریم‌های جدید، شاهد اتفاقات دیگری نیز خواهیم بود.
وی گفت: انسداد کامل منابع درآمدی جمهوری اسلامی و مشکل انتقال طلب ایران از کشورهای خارجی و نیز انتخابات پیش روی آمریکا، جهشی در بازار بورس، دلار، طلا، سکه و مسکن ایجاد کرده و از طرفی شوق و اشتیاق مردم به بازار سرمایه نیز مزید بر علت شده است.

فرماندار تربت‌حیدریه دولتهای غربی‌ را در پی ایجاد و گسترش تنش و آشوب در داخل کشورمان اعلام و بیان کرد: با لشکرکشی و حضور خیابانی مشکلات اقتصادی حل و فصل نمی‌شود، کما اینکه این مدل اعتراضات نیز خواسته غربیها است تا بتوانند از این طریق به اهداف شوم و ناپاکشان دست یابند.

وی همچنین از آنچه "مواضع اصولی و منطقی نماینده مردم تربت‌حیدریه" در مجلس شورای اسلامی و رسانه‌ها دانست تقدیر و بیان کرد: دشمن در حالی به دنبال تفرقه و تنش بین مسوولان می‌باشد که امروز کشور نیازمند وحدت و همگرایی بین قوای کشور است.
رستمی افزود: با وجود همه گلایه‌مندییها، مردم پای نظام و انقلاب اسلامی ایستاده‌اند. مردم با وجود همه تنگناهای اقتصادی حاضر نیستند اعتبار کشور خدشه بردارد لذا مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای شکست حلقه سخت و نرم‌افزاری تحریمها، وارد مذاکره با کشور چین شده‌اند.
وی گفت: هرچند حجم مبادلات تجاری ایران با چین به میزان ۵۰ درصد مبادلات عربستان سعودی با چین است اما باید از این فرصت بهترین بهره‌ را ببریم و نباید اسیر برخی سخنان غیرکارشناسانه و دچار خود تحریمی شویم، توافق و قراردادها روال قانونی خود را در مجلس و شورای نگهبان طی می‌کند لذا از این بابت نگرانی وجود ندارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در فاصله  ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌غربی مشهد واقع است. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۷۱  هزار و ۶۰۶ نفر  در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان  ۱۳ هزار و ۹۷۹ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۲۳۵ هزار و ۳۰۰ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان نیز ۱۴ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۸۴۳ نفر را بیمار کرده و جان ۶۰۲ هزار و ۵۹ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. هشت میلیون و ۵۵۶ هزار و ۵۰۲ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha