مسابقات زمینه‌ساز شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان است

تهران- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش مسابقات فرهنگی و هنری دانش‌آموزان را زمینه‌ساز شکوفایی استعدادها و ایجاد روحیه امید و نشاط بین آنها دانست.

به گزارش روز یکشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علیرضا کاظمی گفت: بخش بزرگی از فعالیت‌های وزارت آموزش‌وپرورش بر دوش اداره کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی قرار دارد و این اداره کل متولی برگزاری اکثر جشنواره‌ها و مسابقه‌های متنوع آموزش‌وپرورش است.

وی افزود: مهم‌ترین، بزرگ‌ترین و فراگیرترین این مسابقات که با حضور میلیونی دانش آموزان انجام می‌شود، مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان «فردا» است این مسابقات در بیش از ۷۰ رشته برگزار می‌شود که طیف متنوعی از دانش آموزان دختر و پسر در همه سطوح تحصیلی را دربرمی گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش به رشته‌های این مسابقات اشاره کرد و ادامه داد: طیف گسترده این مسابقات حوزه‌هایی همچون هنرهای دستی، تجسمی، آوایی، رسانه و فضای مجازی، آفرینش‌های ادبی و فیلم و هنرهای نمایشی را دربر می‌گیرد.

کاظمی گفت: این جشنواره علاوه بر اهداف اصلی که ذکر شد می‌تواند در زنده نگه‌داشتن هنرهای بومی – محلی و احیا هنرها و صنایع‌دستی فراموش ‌شده نقش بسزایی داشته باشد. زیرا رشته‌هایی در آن شرکت می‌کنند که در حال از بین رفتن و انقراض هستند مانند نمدمالی، کاشی‌کاری، نگارگری و رشته‌های دیگری که در گوشه‌کنار این کشور پهناور روزگاری در سبد خانوار قرار داشته و اکنون به‌واسطه شرایط و بعضاً بی‌مهری در حال از بین رفتن هستند.

وی با یادآوری شرایط کنونی کشور خاطرنشان کرد: مسابقات امسال را باید به‌صورت مجازی و از طریق شبکه شاد و پورتال آموزش‌وپرورش برگزار کنیم و روند مسابقات در حدود یک ماه طول خواهد کشید و از ۲۸ تیر آغاز و تا ۲۸ مرداد ادامه خواهد داشت.

کاظمی افزود: طبق آمار اخذ شده مسابقات در مرحله مدرسه با حضور هفت میلیون۶۶۰ هزار و ۳۲ دانش‌آموز انجام ‌شده است که منتخبان به مرحله‌های بالاتر راه پیداکرده‌اند و در مرحله غیرحضوری پس از داوری آثار، برگزیدگان به مرحله مسابقه آنلاین راه پیدا خواهند کرد.

وی یادآور شد: دریافت آثار به‌صورت الکترونیکی توسط دبیرخانه از ۲۸ تا ۳۰ تیرماه مهلت دارد، همچنین  آماده‌سازی و تفکیک آثار برای داوران ۳۱ تیرماه است.

وی ادامه داد: داوری آثار از اول تا ۱۵ مرداد و  بررسی و جمع‌بندی و اعلانم نتایج ۱۶ تا ۱۷ مرداد انجام می‌شود. مرحله آنلاین جشنواره ۲۰ تا ۲۵ مرداد و اختتامیه جشنواره ۲۸ مرداد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =