۲۹ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۲
کد خبرنگار: 2148
کد خبر: 83860387
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرستان داراب در مسیر توسعه و تداوم عملیات گازرسانی

شیراز_ایرنا_ مدیر عامل شرکت گاز استان فارس با تاکید بر تداوم عملیات گازرسانی به مناطق مختلف این استان از ادامه گازرسانی به شهرها و روستاهای شهرستان داراب خبر داد و بیان داشت: تا قبل از رسیدن فصل سرما کار گازرسانی در این شهرستان با جدیت دنبال می شود.

غلامعباس حسینی روز یکشنبه با اشاره به تلاش برای گازرسانی به روستاها پیش از شروع فصل سرما گفت: عملیات اجرایی گازرسانی به شهرهای رستاق، دوبرجی، فدامی و ۲۷ روستای شهرستان داراب در دست اجراست.

حسینی اضافه کرد :اجرای ۱۷۱ کیلومتر شبکه فولادی و پلی اتیلن و خط تغذیه و نصب و راه اندازی ۳ ایستگاه کاهش فشار و حفاظت کاتدیک از دیگر عملیاتی است که برای گازرسانی به این مناطق در حال انجام است.

مدیر عامل شرکت گاز استان فارس افزود: تاکنون بیش از ۳۸ کیلومتر از این طرح اجرا شده و با بهره‌برداری از آن تا چند ماه آینده حدود ۶ هزار و ۸۰۰ خانوار شهری و روستایی شهرستان داراب از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

وی افزود :این طرح با هدف محرومیت زدایی در مناطق کمتر توسعه یافته جنوب فارس اجرا می شود.

مدیرعامل گاز استان فارس، ضمن قدردانی از تلاش پیمانکار پروژه در پیشبرد طرح گازرسانی و اجرای ۲۰ کیلومتر از پروژه در استان هرمزگان با رعایت کامل شیوه های بهداشتی مقابله با کرونا، نسبت به لزوم همکاری در خصوص رفع معارضات محلی و اختصاص زمین به منظور احداث ایستگاه‌های گاز تاکید کرد.

حسینی یاد آور شد :هم اکنون، ضریب نفوذ گاز طبیعی در مناطق شهری داراب ۹۱درصد  و مناطق روستایی ۶۷ درصد است که با اتمام این طرح ها، به ۱۰۰ درصد مناطق شهری و ۸۷ درصد روستاهای داراب، گازرسانی می‌شود.

شهرستان داراب  در فاصله ۲۵۶ کیلومتری شرق شیراز در استان فارس قرار دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها