هیات‌های ورزشی به ترویج فرهنگ کتابخوانی کمک کنند

کرمانشاه - ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه با بیان اینکه ورزش و کتابخوانی به عنوان ۲ مقوله انسان ساز نباید از هم دور باشند، گفت: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با هیأت‌های ورزشی با توجه به حضور پررنگ جوانان در حوزه ورزش در ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و اجرای برنامه‌های فرهنگی موثر است.

«معصومه حسنی‌خونسار» روز یکشنبه در نشست امضای تفاهم نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه های عمومی و هیأت دوچرخه سواری استان کرمانشاه با هدف توسعه همکاری های فرهنگی، ورزشی، پژوهشی و آموزشی و اعتلای روحیه ورزشکاری در بین کتابداران استان، افزود: به دلیل حضور فعال نسل جوان ورزشکار در هیات‌های ورزشی انتظار توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از سوی این هیات‌ها را در استان داریم.

او ظرفیت و پتانسیل هیات‌های ورزشی برای ترویج فرهنگ مطالعه را بالا دانست و گفت: این هیات با تقویت و توسعه بُعد فرهنگی فعالیت‌های خود می توانند تاثیرگذاری بیشتری در سطح جامعه در حوزه فرهنگی داشته باشند.

وی یادآور شد: باتوجه به اهداف این تفاهم‌نامه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان متعهد شد؛ زمینه استفاده از ظرفیت‌های مطالعاتی و پژوهشی ورزشی و اهدای محصولات تبلیغی و فرهنگی کتابخانه‌های عمومی به هیات دوچرخه سواری جهت اطلاع رسانی، تخفیف ۳۰ درصدی عضویت کتابخانه با معرفی نامه هیات برای ورزشکاران و اعضای هیات اعمال نماید.

او اظهار داشت: پیش از این در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری پیشین، هیات دوچرخه سواری استان، همکاری موثری در برگزاری اختتامیه جشنواری رضوی و نیز حمایت از این جشنواره داشته است.

حسنی‌خونسار، انعقاد تفاهم نامه همکاری با دستگاه های دولتی و بخش غیردولتی یکی از برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در راستای کمک به ترویج، توسعه و تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است.

رئیس هیات دوچرخه سواری استان کرمانشاه نیز در مورد تعهدات این هیات در این تفاهم نامه گفت: برگزاری دوره آموزشی دوچرخه سواری مبتدی برای کتابداران و خانواده های آنان، معرفی کتابداران و خانواده های آنان جهت خرید دوچرخه با  اعمال تخفیف ویژه، در اختیار قرار دادن فضای آموزشی و تمرینی برای کتابداران، برگزاری مسابقات دوچرخه سواری جهت کتابداران، معرفی ورزشکاران برتر کتابدار در سطوح مختلف مسابقات دوچرخه سواری (لیگ، استانی و کشوری) از جمله این تعهدات است.

«جلال عزیزی» افزود: در تعهدات مشترک، تعامل موثر در فعالیت های طرفین تفاهم نامه در زمینه بهره برداری از فضای مجازی، سایت های اطلاع رسانی و پیام رسان های داخلی و برگزاری جشنواره و همایش های علمی و تخصصی مشترک آمده است.

گفتنی است، این تفاهم نامه در ۹ ماده، ۱۵ بند و ۲ نسخه و با توجه به شیوع ویروس کرونا به صورت غیرحضوری به امضای طرفین رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha