درخشش هنرمند بوکانی در مسابقات بین‌المللی کاریکاتور پرتغال

مهاباد- ایرنا- رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی بوکان گفت: "منیره احمدی" هنرمند کاریکاتوریست این شهرستان توانست با در خشش در مسابقات بین‌المللی کارتون و کاریکاتور کشور پرتغال لوح تقدیر این مسابقه را دریافت کند.

منصور احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این هنرمند بوکانی در هفتمین دوسالانه مسابقات بین‌المللی کارتون و کاریکاتور پرتغال به عنوان یکی از صاحبان آثار منتخب موفق به دریافت لوح تقدیر این مسابقه شد.

وی با بیان اینکه هزار و ۳۶۰ اثر به این جشنواره دو سالانه ارسال شده بود، افزود: این هنرمند بوکانی امسال همچنین گواهی حضور در بین منتخبان جشنواره بین‌المللی کارتون و کاریکاتور برزیل با موضوع "محیط زیست" را نیز توانسته است دریافت کند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان گفت: هفتمین دوسالانه مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور luis doliveira guimaraes espinhal  پنلا ۲۰۲۰ کشور پرتغال با حضور ۴۸۰ هنرمند شرکت کننده از ۷۴ کشور جهان برگزار شد.

وی ادامه داد: این مسابقه با موضوع سلامتی توسط موزه oliveira guimaraes این کشور برگزار شد.

احمدی اضافه کرد: امسال همچنین سه اثر از این کاریکاتوریست در گالری منتخب بهترین کارتون و کاریکاتور ایران قرار گرفت و یک اثر کارتون وی نیز در کتاب جشنواره بین‌المللی کارتون و کاریکاتور کشور پرتغال چاپ شد.

 منیره احمدی دارای مدرک کاردانی گرافیک بوده و در زمینه انیمیشن و در حوزه طراحی نیز فعالیت دارد.

آثار هنری احمدی پیش از این نیز در جشنواره‌های بین‌المللی "آیدین دوغان" ترکیه و جشنواره روسیه به بخش نمایشگاه راه یافته و مقام دوم این جشنواره ها را نیز از آن خود کرده بود.

احمدی اهل بوکان و تنها بانوی کاریکاتوریست آذربایجان غربی به شمار می‌رود.

در شهرستان بوکان بیش از ۲۵ کاریکاتوریست مشغول فعالیت‌های هنری هستند.


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها