آلمان، ایتالیا و فرانسه دخالت‌کنندگان در لیبی را تهدید به تحریم کردند

تهران- ایرنا- آلمان، ایتالیا و فرانسه اعلام کردند که آماده اعمال تحریم علیه کشورهایی هستند که تحریم تسلیحاتی لیبی را نقض می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آلمان، ایتالیا و فرانسه در بیانیه‌ای مشترک روز شنبه از اعلام آمادگی خود برای تحریم قدرت‌های خارجی که در لیبی تحریم‌های تسلیحاتی را نقض کرده‌اند، خبر دادند.

سه کشور اروپایی در این بیانیه گفتند: ما از همه بازیگران خارجی می‌خواهیم که به مداخله فزاینده خود [در لیبی] پایان داده و به طور کامل به تحریم تسلیحاتی مصوب در شورای امنیت سازمان ملل متحد احترام بگذارند.

آن‌ها افزودند: در صورتی که نقض این تحریم‌ها در دریا، زمین و هوا ادامه یابد، ما آماده در نظر گرفتن تحریم‌های احتمالی و منتظر پیشنهادهای مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این راستا هستیم.

لیبی از زمان سرنگونی «معمر قذافی» دیکتاتور سابق این کشور در سال ۲۰۱۱ به ۲ دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شد. «دولت وفاق ملی» به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب لیبی) مستقر است که در جهان و سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده و دیگری دولت «طبرق» در شرق لیبی که خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته ارتش این کشور کنترل امور را در آن منطقه در دست گرفته است.

امارات متحده عربی، عربستان سعودی، مصر، فرانسه و روسیه از ارتش حفتر و دولت شرق لیبی حمایت می‌کنند؛ در حالی که ترکیه، قطر، الجزایر، ایتالیا و اتحادیه اروپا حامی دولت السراج هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار جهان