مشارکت دولت و بنیاد علوی برای ساخت ۶ مدرسه در مراوه‌تپه

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار مراوه‌تپه گفت که امسال با مشارکت اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان و بنیاد علوی، ۶ باب مدرسه سه و ۶ کلاسه در مناطق روستایی این شهرستان احداث می‌شود.

امانگلدی ضمیر شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساخت این مدارس در جلسه شورای آموزش و پرورش مراوه‌تپه که امروز شنبه به صورت ویدیو کنفرانس با حضور مدیرکل آموزش و پرورش گلستان برگزار شد، به تصویب رسید.

وی افزود: برای ساخت این تعداد واحد آموزشی که چهار مدرسه آن ۶ کلاسه و ۲ مدرسه سه کلاسه خواهد بود، ۵۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود که دو سوم آن را اداره کل نوسازی مدارس گلستان و باقیمانده را هم بنیاد علوی تامین می‌کند.

ضمیر اضافه کرد: در این جلسه همچنین مقرر شد زمینی به مساحت تقریبی ۱۳ هزار مترمربع برای ساخت مجتمع آموزشی شبانه روزی ۱۲ کلاسه و یک مدرسه سه کلاسه در محله "خداقلی" شهر مراوه‌تپه و نیز زمین مناسب برای احداث مدرسه تخریبی روستای "شارلوق" بخش گلیداغ این شهرستان اختصاص یابد.

وی واگذاری زمین داخل مجتمع آموزشی شهید حسینی برای احداث خوابگاه ۱۰۰ نفره ویژه هنرجویان این هنرستان فنی و شبانه روزی، توسعه زیرساخت شبکه "شاد" برای آموزش دانش آموزان درسال تحصیلی جدید، هماهنگی برای احداث واحدهای مسکونی ارزان قیمت ویژه فرهنگیان و پیگیری جذب هفت فرهنگی و ۲۳ نفر از آموزشیاران نهضت سوادآموزی برای سال تحصیلی جدید را از دیگر مصوبات جلسه شورای آموزش و پرورش مراوه‌تپه برشمرد.

آموزش و پرورش شهرستان ۶۵ هزار نفری مراوه‌تپه، ۱۲ هزار و ۴۶۰ دانش آموز در مقاطع ابتدایی، متوسطه دوره اول و دوم دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =