توسعه فضاهای ورزشی کمک به سلامت و نشاط جوانان است

بیرجند - ایرنا - معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان گفت: هرچه بتوانیم فضاهای ورزشی را توسعه دهیم، به سلامت، نشاط و تعالی جوانان کمک کرده‌ایم.

عبدالحمید احمدی روز شنبه در آیین افتتاح ۲ طرح ورزشی در شهرستان مرزی زیرکوه افزود: نیاز به ورزشگاه‌های چند هزار نفری نداریم بلکه نیاز داریم اماکن ورزشی بیشتری در سطح کشور داشته باشیم تا همه جوانان و نوجوانان بتوانند از ظرفیت این فضاهای ورزشی بهره‌مند شوند.

وی عنوان کرد: امید است در آینده نزدیک شاهد افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های ورزشی و تجهیز خانه‌های ورزش روستایی باشیم و از این طریق دین خود را به مردم ادا کنیم.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: اگر مسوولان کشوری به مردم زیرکوه خدمت کنند به عشایر غیور مرزنشین، اهل سنت، ایل بزرگ بهلولی و دلاکه خدمت کرده‌اند و یک افتخار بزرگ در راه خدمت به مردم محروم و عزیز این خطه در کارنامه وزارت ورزش و جوانان ثبت می‌شود.

سلمان اسحاقی افزود: امیدواریم با مساعدت‌های مسوولان وزارت ورزش و جوانان شاهد توسعه زیرساخت‌های ورزشی زیرکوه و اتمام طرح‌های نیمه تمام ورزشی در این شهرستان محروم باشیم.

فرماندار زیرکوه هم گفت: دست مساعدت به سمت مسوولان وزارت ورزش و جوانان برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی در راستای شکوفایی استعدادهای جوانان و نوجوانان این شهرستان دراز می‌کنیم.

محمدحسین عربشاهی افزود: توجه ویژه‌ای از سوی استاندار خراسان جنوبی در راستای تکمیل زیرساخت‌های ورزشی این شهرستان صورت گرفته است و امیدواریم بتوانیم با مساعدت همگان دغدغه ورزش و زیرساخت‌های ورزشی را در این شهرستان نداشته باشیم تا شاهد مهاجرت معکوس به این دیار مرزی باشیم.

۲ طرح ورزشی با اعتبار یک میلیارد و ۹۱۱ میلیون تومان همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی و با حضور معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر در زیرکوه به بهره‌برداری رسید.

یکی از این طرح‌ها زمین چمن مصنوعی بزرگ سردار شهید سپهبد سلیمانی شهر حاجی‌ آباد است که به متراژ هشت هزار متر مربع و با اعتبار یک میلیارد و ۴۶۱ میلیون تومان احداث شد و هفت هزار نفر از مزایای آن برخوردار شدند.

طرح ورزشی دیگر زمین چمن مصنوعی روستای استند زیرکوه به متراژ یک ‌هزار و ۵۰۰ متر مربع است که برای احداث آن ۴۵۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده و یک ‌هزار و ۵۰۰ نفر از مزایای آن برخوردار شدند.

وزیر ورزش و جوانان صبح امروز (شنبه) وارد خراسان جنوبی شد و ۱۳ پروژه ورزشی با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان همزمان با سفر «مسعود سلطانی فر» در شهرستان‌های مختلف استان به بهره‌برداری رسید.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان، رییس مرکز مشارکت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در ورزش، مدیرکل امور مجلس و مدیرکل مرکز اطلاع‌رسانی وزارت وزرش و جوانان نیز سلطانی فر را در این سفر همراهی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha