۲۸ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۱
کد خبرنگار: 2100
کد خبر: 83860005
۱ نفر

برچسب‌ها

"مسیحای" شیراز خاموش شد

شیراز- ایرنا- مسیح اسدی پوریا از شاعران شیراز که در جامعه ادبی این شهر به "مسیحا" شهرت داشت، امروز( بیست و هشتم تیرماه ۹۹) بر اثر ایست قلبی به دیار باقی شتافت.

دبیر انجمن اهل قلم فارس، شنبه با بیان این مطلب در گفت و گو با ایرنا افزود: زنده یاد مسیح اسدی پویا که از معلمان شعر در انجمن کارگاهی باغ شاعران شیراز بود، پس از بازنشستگی از آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز در سال ۱۳۷۹ به این انجمن پیوست.

حسن دهقان بیان کرد: شادروان اسدی پویا پیش از پیوستن به این انجمن، سال‌ها با حضور جدی در محافل ادبی، شاعران جوان متعددی را پرورش داده بود.

دبیر انجمن اهل قلم فارس اظهار داشت: زنده یاد اسدی پویا که متولد سال ۱۳۳۰ خورشیدی بود، سرایش شعر را از دوران دبیرستان آغاز کرد و اشعارش از حدود ۳۰ سالگی در مجلات و روزنامه‌ها چاپ می‌شد و اشعار او ۱۷ سال پیش در مجموعه‌ای با عنوان "باغی از پروانه" راهی بازار کتاب شد.

دهقان گفت: این شاعر در قالب غزل طبع آزمایی‌های ستودنی داشت و اشعار او در سه کتاب از مجموعه کتاب‌های "بهار سخن در انجمن گلستان سعدی تهران"، همچنین ۲ کتاب از انجمن شعر بلند اقبال شیراز با عنوان‌های "در کوی نسیم" و "آوای پرنیان" نیز منتشر شده است.

۱۰ روز پیش (نوزدهم تیرماه ۹۹) دیگر شاعر شیرازی، یدالله طارمی دار فانی را وداع کرد و جامعه ادبی فارس را به سوگ نشاند. 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =