تازه‌های صحنه‌ای و آنلاین تئاتر؛ «کوکاکولا» و «اسب و سیب و بهار»

تهران-ایرنا- «کوکاکولا» عنوان تازه‌ترین نمایش تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر است که از روز یکشنبه بیست و نهم تیرماه پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد، نمایش «اسب و سیب و بهار» نیزپخش آنلاین خود را از ۲۵ تیر آغاز کرده که ادامه دارد.

به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، نمایش کوکاکولا به نویسندگی، کارگردانی و طراحی نصیرملکی جو از روز یکشنبه بیست و نهم تیرماه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر اجرای خود را آغاز می کند.

در توضیحات این نمایش آمده است: نمایش کوکاکولا، در سه اپیزود اتفاق می افتد. داستان، حولِ محورِ موضوعِ مصرف گرایی افراطی در جوامعِ مدرن، مسئله «اوبیسیتی» یا همان بیماری فربگی منتج از استفاده بیش از اندازه از غذاهای آماده، رستوران ها، غداهای کنسروی و غیره است.  

در اپیزود اول [که بیشترین زمانِ نمایش را به خود اختصاص داده است]، رابطه پدر و فرزندی را می بینیم که پدر، تحتِ تاثیرِ تبلیغات، فرزند را به خوردنِ غذاهای کنسرو شده مجبور می کند و تمامِ آرمان‌هایش را در مصرفِ غذاهای کنسرو شده جستجو می‌کند. وی معتقد است، خوردنِ کنسروها مهم ترین اصل در زندگی او و فرزندش خواهد بود. کشمکش میانِ فرزند و پدر، ماجراهایی را به وجود می آورد که در نمایش می بینید. ساختارِ اپیزودیک و روایتِ از هم گسیخته، استفاده غیر معمول از رنگ و شکلِ ویژه ادواتِ صحنه، این اثر نمایشی را به شمایلی از یک اجرای پست مُدرن نزدیک کرده است. این نمایش به افراد پایین  ۱۶ سال توصیه نمی شود.

سیاوش چراغی پور و پگاه کاظمی (بازیگران)، امیر قالیچی و زهرا سلیمیان (مجریان طرح)، نصیر ملکی جو (طراح صحنه ، طراح آکسسوار و ایده پرداز تبلیغات)، سمانه احمدی مطلق (طراح لباس و مشاور طراح و آکسسوار)، شقایق برهمنی (طراح گریم)، پدرام رضوانی (طراح نور)، فواد الهی قمشه ای (طراح صدا و موسیقی)، زهرا سلیمیان (دستیار کارگردان و برنامه ریز)، بهنام شاملو و ساره ارجمند (گروه کارگردانی)، یاسمن رضا زاده (منشی صحنه )، امید مرادی (ساخت دکور)، رکسانا دهری و سمیه خواسته (دوخت لباس)، امیر قالیچی (مدیر روابط عمومی)، محمد مقیمی (مدیر هنری و ساخت ویدئو)، مهسا شیخی (طراح گرافیک)، سعیدرضوانی و مهسا شیخی (طراح لوگو)، مصطفی پیرهادی (عکاس)، ساره ارجمند (عکاس پشت صحنه) گروه اجرایی نمایش کوکاکولا را تشکیل می دهند.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، برای رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های بهداشتی تالارهای تئاتر شهر جهت میزبانی از مخاطبان و هنرمندان پس از خرید بلیت که حداکثر آن در خرید سه عدد تعیین شده، یک عدد صندلی قبل و بعد، برای حفظ فاصله گذاری در سامانه فروش بلیت غیر فعال می شود. ضمن اینکه همراه داشتن ماسک حین ورود تماشاگران به تالار اجرا الزامی است.

نمایش کوکاکولا به نویسندگی، کارگردانی و طراحی نصیرملکی جو از روز یکشنبه بیست و نهم تیرماه، ساعت ۱۹:۴۵ با مدت زمان ۷۰ دقیقه  و قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.

اسب و سیب و بهار، آنلاین روی صحنه می‌رود 

نمایش اسب و سیب و بهار به نویسندگی نیما دهقانی، آناهیتا غنی‌زاده و کارگردانی آناهیتا غنی‌زاده پخش آنلاین خود را روز چهارشنبه ۲۵ تیر در سایت تیوال آغاز کرد.

این نمایش که ویژه گروه سنی کودک و نوجوان تولید شده یکی از پرمخاطب‌ترین نمایش‌های سال ۱۳۹۰در تالار هنر بوده است. در نمایش اسب و سیب و بهار پیشکسوتان عرصه هنرهای نمایشی همچون احترام برومند، بهرام شاه‌محمدلو، سوسن مقصودلو، مریم کاظمی و...همکاری داشتند. این نمایش در هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان شرکت داشت و در اغلب بخش‌های جشنواره کاندید شد.

نمایش اسب و سیب و بهار که در خلاصه داستان آن آمده است: این اثر قصه  کودکی است که در تنهایی، از واقعیت بی‌توجه‌ای والدین، به دنیای خیال پناه می‌برد و این شروعی است برای ذهن خیال‌پردازش تا در دنیای ستاره‌ها، راهی سفری در رویا شود، برای بخش پایانی اجرا هر شب، از کودکان می‌خواست تا نقاشی‌هایی از «لبخندهای زیبا و متفاوت» را برای گروه اجرایی بکشند و به همین منظور گروه اجرایی آمادگی تعامل مجدد در دوره پخش آنلاین خود را با کودکان و نوجوانان دارد و از آن استقبال می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =