تانکرهای برداشت غیر مجاز از قنات‌های مشهد شناسایی شدند

مشهد- ایرنا- مدیر امور منابع آب مشهد از شناسایی تانکرهای برداشت آبهای غیر مجاز از قنات "منزل آباد" در اطراف مشهد خبر داد و گفت: اخطاریه برای متخلفان در این زمینه صادر شده و مراحل قانونی برخورد قضایی با آنها در حال انجام است.

محمد برزویی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال گزارش‌های  مردمی پیرامون بهره‌برداری، برداشت و فروش غیر مجاز آب از قنات‌های پیرامونی مشهد به خصوص قنات مربوط به خرده مالکین روستای منزل‌آباد توسط تانکرهای حمل آب، نیروهای گشت و بازرسی برای بررسی این گزارش‌ها به منطقه اعزام شدند.

وی ادامه داد: سه تانکر متخلف که آب غیر مجاز از قنات منزل آباد برداشت می‌کردند بر اساس گزارش نیروهای گشت و بازرسی امور آب مشهد شناسایی شدند و به استناد قانون توزیع عادلانه آب با افراد خاطی که اقدام به بهره‌برداری غیر مجاز از منابع آب یا فروش آن می‌نمایند، برخورد قانونی خواهد شد.

مدیر امور منابع آب مشهد گفت: برخی سودجویان با استفاده از شرایط موجود نسبت به برداشت بی‌رویه و بدون مجوز از قنات‌های پیرامون مشهد اقدام کرده و با مبالغ هنگفت آب را برای مصارف کشاورزی، باغداری و ساختمان‌سازی به فروش می‌رسانند.

وی افزود: در حال حاضر تعداد قنات‌های فعال در مشهد که بیشتر منبع آبیاری زمین‌های کشاورزی به شمار می‌روند، بیش از ۵۰۰ رشته است که سه درصد منابع آب شرب شهرستان مشهد را تشکیل می‌دهد و امسال به دلیل بارندگی خروجی بسیار داشته‌اند.
هم اکنون حدود ۸۰ درصد مصارف آب در استان خراسان رضوی از منابع زیرزمینی تامین می‌شود و مابقی از طریق سدها، قنات‌ها و چشمه‌ها تامین می‌گردد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha