۲۸ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۳
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 83859789
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش ۱۵ درصدی بارندگی در فارس در سال زراعی جاری

شیراز- ایرنا- رییس اداره پیش‌بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی استان فارس گفت: میانگین بارش باران در سال زراعی جاری نسبت به سال زراعی قبل در این استان ۱۵ درصد و نسبت به بلند مدت ۶۰ درصد افزایش داشته است.

فرید اسماعیل‌زاده، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای مهرماه سال ۹۸ تا کنون (سال زراعی جاری) در استان فارس افزون بر ۴۵۰ میلی‌متر باران باریده است.
وی ادامه داد: در کلانشهر شیراز نیز از ابتدای مهرماه ۹۸ تا کنون بارش ۴۱۶ و ۶ دهم میلی‌متر باران ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۹ درصد و نسبت به بلند مدت ۳۲ درصد افزایش داشته است.
او اظهار داشت: میزان تغییرات و افزایش بارش‌های در شهرهایی مانند استهبان، جهرم، فیروزآباد، لامرد، مُهر، خنج، فسا و قیر (مرکز شهرستان قیر و کارزین) در سال زراعی جاری نسبت به سال زراعی ۹۷ – ۹۸ افزون بر ۵۰ درصد بوده است.
وی گفت: بارش‌ها در فصل تابستان همچنان ادامه خواهد داشت اما اوج بارش‌ها در این فصل، از پانزدهم تیرماه تا پانزدهم مردادماه ۹۹ پیش‌بینی شده است لیکن در پاره‌ای مواقع این بارش‌ها تا پایان شهریورماه نیز ادامه می‌یابد.
اسماعیل‌زاده افزود: اگر بارش‌های تابستانی تا مهرماه ۹۹ ادامه یابد بیانگر این است که بارش‌های پاییز هم با تاخیر آغاز خواهد شد.
رییس اداره پیش بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی فارس، در مورد بارش‌های ۴۸ ساعت گذشته این استان نیز بیان کرد: این بارش‌ها بیشتر در مناطق شمال شرق، شرق و جنوب استان بوده که بر اساس آن در استهبان حدود چهار و نیم میلی‌متر، اقلید ۶ دهم میلی‌متر، ایزدخواست نیم میلی‌متر، بوانات ۲ دهم میلی‌متر، لار نیم میلیمتر، لامرد یک دهم میلی‌متر، خفر یک دهم میلی‌متر، خنج ۲ دهم میلی‌متر، داراب هشت دهم میلی‌متر و نی‌ریز ۲ و چهاردهم میلی‌متر باران باریده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha