شهرداری تهران برای انتشار اوراق مشارکت از بانک مرکزی انتظار اقدام فوری دارد

تهران - ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکهزار میلیارد تومان اوراق مشارکت ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت تا پایان تیرماه باید منتشر شود و شهرداری تهران از بانک مرکزی انتظار اقدام فوری دارد.

به گزارش ایرنا از مرکز ارتباطات شهرداری تهران «محسن هاشمی» روز شنبه اظهار داشت: در شرایط سخت کرونایی که اعتبارات عادی بودجه تحقق نمی پذیرد تخصیص اعتبار برای فعالیت مترو و اتوبوس حیاتی است.

وی گفت: نمی شود انتظار داشت که ظرفیت مترو و اتوبوس برای حفظ فاصله اجتماعی افزایش یابد اما اعتبارات آن را تخصیص نداد.  

هاشمی ادامه داد: این یکهزار میلیارد تومان اوراق مشارکت مربوط به سال ۱۳۹۸ است که تا آخر تیرماه فرصت انتشار دارد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: شهروندان تهرانی از رئیس بانک مرکزی انتظار دارند مشکلات بروکراسی و اداری را با استفاده از اختیاراتش حل کند و دستور انتشار فوری اوراق را در فرصت کوتاه باقی مانده  به بانک رفاه بدهد.

بر اساس این گزارش؛ مهلت انتشار اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ که معادل یکهزار میلیارد تومان برای مترو و ۵۰۰ میلیارد تومان برای خرید اتوبوس مصوب شده بود، در پایان سال گذشته برای چهار ماه دیگر تمدید شد تا شهرداری بتواند از این فرصت استفاده کند.

 از  اوراق مشارکت مصوب سال ۱۳۹۷ نیز شهرداری تهران تنها توانست یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان را منتشر کند و بفروشد که خریدار ۹۱۰ میلیارد تومان از آن که بانک آینده بود، نیمی از این مبلغ را هفته گذشته به حساب شهرداری واگذار شد و نیمی دیگر ۴۵۵ میلیارد تومان  همچنان به حساب شهرداری واریز نشده است.   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =