شرکت‌های دارویی در شرایط کرونایی همکاری بیشتری داشته باشند

اهواز-ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمرخوزستان گفت: شرکت‌های دارویی با توجه به تقبل تهیه و توزیع داروهای جدید، نسبت به رفع نیاز موجود در جامعه برای تامین دارو با توجه به شرایط کرونایی تلاش بیشتری داشته باشند.

علی خدادادی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس آنفولوآنزا در فصل پاییز، بدون شک نیازمند واردات واکسن‌های سه و یا چهار ظرفیتی جهت مصون سازی افراد به ویژه گروه‌های پر خطرازابتلا به ویروس آنفولوآنزای تیپ AوتیپB هستیم که برای استفاده بهتر و به موقع از این واکسن‌ها باید تا اواسط شهریورماه درسطح داروخانه ها توزیع شود.

وی با بیان اینکه در فصل پاییز باید آمادگی بیشتر در مقابل بیماری کرونا داشته باشیم ادامه داد: تست‌های رپید( رپید تست برای غربالگری اولیه و سریع و موارد اورژانسی پزشکی استفاده می شود) که در کشورهای اروپایی در حال طی مراحل اولیه آزمایش است و احتمالا این نوع تست تا یک ماه آینده با دریافت تاییدیه‌های لازم وارد بازار می شود.

خدادادی بیان کرد: ضروری است پیش بینی لازم در خصوص تهیه و توزیع مناسب داروی تامی فلو(داروی مورد استفاده در بیماری کرونا)  به میزان لازم تا قبل از مهرماه با توجه به آغاز شیوع بیماری آنفلوآنزا مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به داروهای آویگان و رمدسیویردرلیست تخفیف عوارض ناشی از بیماری کرونا هستند بیان کرد: این داروها مورد قبول پروتکل‌های درمانی هستند و متقاضیان بسیاری دارند و با توجه به اینکه بخشی از این داروها توسط سازمان بهداشت جهانی  تهیه و در اختیار بعضی از مراکز قرار گرفته است که توزیع نشدن گسترده آن مشکلاتی را ایجاد کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با توجه به اهمیت توجه به بخش مراقبت‌های ویژه بیان کرد: توسعه بخش های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها باید در اولویت بحث مقابله با ویروس کرونا قرار گیرد.

خدادادی اظهار داشت: برخی منابع اعلام کردند تا پایان شهریور ماه امسال قادر خواهند بود واکسن این ویروس را به بازار عرضه کنند و در کشور نیز تلاش هایی در این راستا انجام شده که  لازم است این آمادگی جهت تهیه واکسن در صورت عرضه آن به میزان نیاز ایجاد شود.

وی افزود: می توان از ظرفیت جمعیت هلال احمر با توجه به جهانی بودن این نهاد و ارتباط آن با صلیب سرخ برای حل برخی کمبودها و مشکلات در تامین اقلام بهداشتی و دارویی که به دلیل تحریم‌های ظالمانه ای که درکشوروجود دارد استفاده کرد.

به گفته سید محمد علوی سرپرست مرکز بهداشت خوزستان ۱۸شهر این استان از نظر انتشار و ابتلا به کرونا در وضعیت قرمز ونارنجی قرار دارندکه از این تعداد ۱۵ شهر قرمز و سه شهرنارنجی هستند.

وی افزود: خوزستان همچنان در وضعیت قرمز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =