حضور تریال‌سواران بر گنبد سرای سعدالسلطنه قزوین اشتباه بود

قزوین – ایرنا – رییس هیات دوچرخه سواری استان قزوین گفت: حضور تریال‌سواران ملی پوش بر گنبد سرای سعدالسلطنه قزوین اشتباه بود و نباید اتفاق می‌افتاد.

حسن آصفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ورزش تریال جزو معدود رشته‌های دوچرخه سواری پربینیده است و در همه جای دنیا در اماکن تاریخی برگزار می‌شود که این موضوع باعث پوشش رسانه‌ای آثار تاریخی خواهد شد.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال، این مسابقات در آثار تاریخی کشور یونان همواره برگزار می‌شود و از بینندگان زیادی نیز برخوردار است.

این مسوول با اشاره به حضور تیم ملی دوچرخه سواری دانهیل در سرای سعد السلطنه قزوین و حاشیه ایجاد شده، افزود: ملی پوشان بعد از پایان برنامه حضور خود در مجموعه سعدالسلطنه برای تهیه عکس یادگاری، دوچرخه را روی کول خود گذاشته و به پشت بام بردند ولی بهتر بود که این کار را نمی‌کردند.

آصفی افزود: تمام دغدغه ما در برگزاری این مراسم، رعایت دستورهای بهداشتی مقابله با کرونا، جلوگیری از تجمع تماشاچیان و ازدحام جمعیت بود تا تمرین مناسبی برای ملی پوشان رقم بخورد ولی در آخر، گرفتن یک عکس یادگاری، حاشیه ساز شد.

وی اضافه کرد: ما تلاش بسیار زیادی کردیم تا تیم ملی به استان قزوین سفر کند و شبکه سراسری نیز آن را به صورت زنده پوشش دهد و اگر غفلتی در این زمینه شده، پررنگ کردن آن بی لطفی است.

طی روز گذشته برخی از کاربران با انتشار این عکس در فضای مجازی مدعی شده بودند که به تریال‌کاران تیم ملی اجازه داده شده است با هر وسیله‌ای از گنبد سرای سعدالسلطنه بالا بروند که این موضوع نشانگر بی توجهی به میراث فرهنگی و آثار تاریخی استان و کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha