بهترین پنالتی‌زن فوتبال ایران از کرمان می‌آید؛ حتی نمی‌توانید تشخیص بدهید

تهران- ایرنا- ستاره تیم گل‌گهر سیرجان که در نیم‌فصل اول برای ماشین‌سازی بازی می‌کرد در این فصل ۶ گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده است.

تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر با نتیجه پرگل چهار بر ۲ از سد شاهین بوشهر گذشت تا با ۲۲ امتیاز کمی از قعر جدول جدا شود. گل اول این بازی در دقیقه ۲ توسط احمدرضا زنده‌روح از روی نقطه پنالتی زده شد.

زنده‌روح ۲۸ ساله که در نیم‌فصل اول برای ماشین‌سازی بازی می‌کرد؛ در تیم جدیدش نیز پنالتی‌زن اول محسوب می‌شود و اولین پنالتی که نصیبش شد را مانند پنج پنالتی قبلی‌اش در این فصل تبدیل به گل کرد تا نشان دهد بهترین پنالتی‌زن ایران است. در حالی می‌توانیم با اطمینان از این صفت برای هافبک کرمانی گل‌گهر یاد کنیم که او تمام پنالتی‌ها را بر خلاف جهت حرکت گلرها به بار نشانده و سبک خاصی در زدن ضربه دارد.

او دورخیز معمولی می‌کند؛ سپس کمی به سمت راست دور برمی‌دارد و گام ریز برمی‌دارد و به دروازه نگاه می‌کند. کم‌کم جلو می‌آید و در آخرین لحظات مکثی می‌دهد و برای آخرین بار به دروازه‌بان نگاه می‌کند و سپس توپ را به سمت دروازه می‌فرستد. به جز یک بار بقیه پنالتی‌های زنده‌روح زمینی بوده است.

او ابتدا در بازی با شاهین در نیم‌فصل نخست توانست ۲ پنالتی بزند. اولی در دقیقه ۲ و دومی در دقیقه ۴۵. هر ۲ بار ماکسیم کوویلیتایا در برابرش بود و مانند بازی اخیر مغلوب این بازیکن شد. زنده‌روح اولی را به سمت چپ زد و دومی دقیقا بر خلاف پنالتی قبلی با ارتفاع به سمت راست زده شد. این بازیکن در بازی هفته بیست و پنجم بار دیگر در دقیقه ۲ به شاهین و گلر خارجی‌اش پنالتی زد و این بار توپ را به سمت راست فرستاد تا به نوعی نیمی از پنالتی‌هایش به این تیم بوشهری بوده باشد. هر ۲ بازی هم با نتیجه چهار بر ۲ به اتمام رسید و او زننده گل اول تیمش در دقیقه ۲ بود.

زنده‌روح با لباس ماشین ۲ گل نیز به فولاد و سایپا زد. اولی در دقیقه ۱۵ و به صورت زمینی به سمت راست رفت و دومی به سمت چپ رفت و فلاح‌زاده، گلر سایپا راهی سمت راست دروازه شد. احمدرضا برابر استقلال در هفته شانزدهم نیز یک گل با پنالتی زد. او در دقیه ۵۲ توپ را به صورت زمینی راهی سمت چپ دروازه کرد و حسینی نتوانست دستش را بخواند. سبک پنالتی و شدت ضربات زنده‌روح طوری است که اگر بتوانید تشخیص دهید توپ را به کجا می‌زند؛ می‌توانید مهارش کنید چون قدرت و زاویه زیادی ندارد. زنده‌روح نیمی از پنالتی‌هایش را به سمت راست و نیمی دیگر را به سمت چپ فرستاده است.

حال باید دید این بازیکن ۲۸ ساله و هشت گله تا چه زمانی می‌تواند آمار ۱۰۰ درصدی در قبال پنالتی‌هایش را حفظ کند. فعلا که هیچ دروازه‌بانی مقابل او نتوانسته قد علم کند و پنالتی‌اش را مهار کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =