بیش از هزار پروژه نیمه‌تمام ورزشی در کشور تکمیل می‌شود

بیرجند - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان گفت: اکنون حدود سه هزار پروژه نیمه‌تمام ورزشی در کشور وجود دارد و براساس اولویت‌بندی بین ۸۰۰ تا هزار و ۲۰۰ پروژه در سال پایانی دولت تکمیل و افتتاح می‌شود.

مسعود سلطانی فر روز شنبه در آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۳ پروژه ورزشی استان خراسان جنوبی افزود: امسال در سال آخر فعالیت دولت تدبیر و امید برنامه‌های بسیار گسترده‌ای را در حوزه ورزش کشور پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی با اشاره به سه هزار پروژه ورزشی نیمه‌تمام در سطح کشور اظهار داشت: تعدادی از این پروژه‌ها پیشرفت فیزیکی ۱۰ تا ۲۰ درصدی دارند که با توجه به محدودیت منابع در اولویت ما نیستند و اولویت با پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد است.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: اکنون به دلیل محدودیت‌های مالی که به خاطر تحریم‌های ناعادلانه، گسترده و عمیق دشمن بر کشور اعمال می‌شود سعی داریم با اولویت‌بندی پیش برویم و بخشی از پروژه‌های دارای پیشرفت فیزیکی مناسب را تا پایان دولت تکمیل خواهیم کرد.

وی افزود: امروز توفیق پیدا کردیم در سفر به استان خراسان جنوبی ۱۳ پروژه ورزشی را با اعتبار ۱۹۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری برسانیم و تاکید بر این بود در شهرستان‌های مرزی و محروم حضو پیدا کنم و از نزدیک در جریان وضعیت این شهرستان‌ها قرار بگیرم.

سلطانی فر بیان کرد: در ادامه برنامه‌هایی در ارتباط با اقتصاد مقامتی و بازدید از چند پروژه تولیدی و صنعتی خواهیم داشت و در ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور استاندار، نمایندگان و مسوولان استان شرکت خواهیم کرد.

جانشین رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و وزیر معین خراسان جنوبی گفت: ۲ ماه قبل قرار بود به استان خراسان جنوبی سفر کنیم اما به دلیل محدودیت‌های شیوع بیماری کرونا در سراسر دنیا و لزوم محدود کردن سفرها و رعایت فاصله اجتماعی این سفر به تاخیر افتاد.

وی با بیان اینکه تاخیر سفر به خراسان جنوبی را جبران می‌کنیم افزود: تا پایان دولت تدبیر و امید تلاش می‌کنیم چند سفر دیگر به استان داشته باشیم و با بررسی مسائل و مشکلات حوزه ورزشی و ستاد اقتصاد مقاومتی، موضوعات را با وزرا، مسوولان و دست اندرکاران پیگیری خواهیم کرد تا گره‌هایی باز شود.

سلطانی فر گفت: امروز ورزش ارزان‌ترین و موثرترین ابزار برای پرکردن اوقات فراغت مردم و تامین سلامت، صحت و درستی است و اینکه با هزینه کم می‌توان این امکانات را فراهم کرد.

وی افزود: با تامین زیرساخت‌ها، برگزاری مناسبت‌ها، رویدادهای ملی، استانی و بین‌المللی می‌توان بخش زیادی از اوقات فراغت مردم را پر کرد و نشاط، شور و شعف را به وجود آورد.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: تمام توان ما این است با بردن امکانات ورزشی، احداث اماکن ورزشی، استخرها، سالن‌های فوتبال و تامین زیرساخت‌های مختلف بتوانیم زمینه‌ای برای بروز و ظهور استعدادها و خلاقیت‌ها را به ویژه در مناطق مرزی و محروم ایجاد کنیم.

وی اظهار داشت: بین روستاییان و عشایر استعدادهای ورزشی فراوانی وجود دارد که تا زمینه مناسب برای این افراد فراهم نشود زمینه بروز و ظهور این استعدادها فراهم نخواهد شد.

سلطانی فر بیان کرد: بهره‌برداری از هر مکان ورزشی این شرایط را فراهم می‌کند تا همه جوانان و نوجوانان بتوانند از این امکان استفاده و در مسابقات استانی، ملی و رویدادهای بین المللی حضور پیدا کنند تا بتوانیم در آینده قهرمانانی از بین این مناطق داشته باشیم.

وی وضعیت ورزش خراسان جنوبی در بخش‌های مختلف را امیدوارکننده و رو به رشد دانست و گفت: با بهره‌برداری از ۳۷ پروژه ورزشی هدف‌گذاری شده در خراسان جنوبی، پیشرفت بیشتری را در وضعیت ورزش این استان شاهد خواهیم بود و در آینده، خبرهای بسیار خوبی را از افتخارآفرینی‌های دختران و پسران مستعد استان در زمینه‌های مختلف خواهیم شنید.

وی افزود: از مجموع ۳۷ پروژه ورزشی هدف‌گذاری شده در استان، ۱۳ پروژه امروز افتتاح شد و ۲۴ مورد باقیمانده نیز تا پایان دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر معین خراسان جنوبی اظهار داشت: سلام گرم رییس جمهوری را به مردم خونگرم شهرستان نهبندان ابلاغ می‌کنم و این اطمینان را می‌دهم که مسایل و مشکلاتی که امروز در استان مطرح خواهد شد را در جلسات هیات دولت و در دفاع از حقوق این مردم با جدیت پیگیری کنم تا به نتیجه مطلوب برسد.

وزیر ورزش و جوانان صبح امروز (شنبه) برای افتتاح ۱۳ پروژه ورزشی و بازدید از طرح‌های اقتصاد مقاومتی وارد خراسان جنوبی شد و بدو ورود به فرودگاه بیرجند مورد استقبال استاندار خراسان جنوبی، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی قرار گرفت.

وزیر ورزش و جوانان در سفر یک روزه خود به استان خراسان‌ جنوبی، سالن تخصصی و بین‌المللی اسکواش بیرجند، استخر سرپوشیده سربیشه و سه پروژه ورزشی را در نهبندان افتتاح کرد.

همچنین سالن‌های ورزشی چند منظوره بانوان سرایان، سالن‌های ورزشی چند منظوره روستای زول قاین و چمن بزرگ زیرکوه، زمین چمن موسویه و زمین چمن سه قلعه سرایان در این سفر به بهره‌برداری می‌رسد.

همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان ‌جنوبی زمین چمن‌های مصنوعی روستای بندان نهبندان و روستای رقه بشرویه نیز افتتاح می‌شود.

در سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به خراسان ‌جنوبی ۱۳ پروژه ورزشی استان با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان و زیربنای ۲۳ هزار و ۸۳۴ مترمربع به بهره برداری می‌رسد که جمعیت ۳۰۳ هزار و ۲۰۰ نفر از شهروندان استان از امکانات و خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان، رییس مرکز مشارکت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در ورزش، مدیرکل امور مجلس و مدیرکل مرکز اطلاع‌رسانی وزارت وزرش و جوانان نیز سلطانی‌فر را در این سفر همراهی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها