روند افزایشی دما در آذربایجان‌غربی ادامه دارد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: افزایش دمای هوای استان به میزان ۶ درجه سانتی‌گراد که از جمعه آغاز شده تا اواسط هفته جاری ادامه دارد.

مهدی کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی شهرهای استان از جمله پلدشت جزو شهرهایی است که همواره از دمای بالایی برخوردار است که احتمال افزایش دما از فردا به ۴۰ درجه سانتی‌گراد در این شهرها طی هفته جاری وجود دارد.

وی بیان کرد: اثر مخاطره  افزایش دما شامل افزایش مصرف آب و برق، احتمال گرمازدگی، آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع است که توصیه می‌کنیم تا صرفه‌جویی در مصرف آب و برق به ویژه در ساعات اوج مصرف انجام شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: علاوه بر این اجتناب از ترددهای غیرضروری در ساعات ظهر جهت جلوگیری از گرمازدگی و  خودداری از روشن کردن آتش در جنگل‌ها و مراتع باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته گرم‌ترین شهر استان پلدشت با دمای هوای ۳۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و خنک‌ترین شهر استان نیز اشنویه با دمای ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای ارومیه نیز ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha