اعلام آمادگی ۲۰۰ شرکت فناور برای حضور در اینوتکس ۲۰۲۰

تهران- ایرنا- دبیر نهمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۰) گفت: ۲۰۰ شرکت از آغاز زمان ثبت‌نام این دوره نمایشگاه مجازی اینوتکس (دوم تیرماه) تا امروز برای حضور در آن اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گزارش روز شنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، نهمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس ۲۰۲۰ به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جهوری، در ۲۲ مرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود،  این رخداد بزرگ حوزه فناوری، پذیرای شرکت‌های فناور، استارتاپ‌ها و فعالان عرصه نوآوری از سراسر جهان است،  به دلیل شیوع ویروس کرونا، بخشی از غرفه‌های این رویداد به شکل مجازی و سه بعدی طراحی شده است.

سجاد عباسی درمورد این نمایشگاه اظهارداشت: در نهمین نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس ۲۰۲۰ فرصتی فراهم شده است تا شرکت‌های فناور و استارتاپ‌ها بتوانند به صورت مستقیم با شرکت‌های بزرگ ارتباط برقرار کنند، تاکنون ۲۰۰ شرکت فناور و استارتاپ در این گردهمایی ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، مبلغی بالغ بر ۹۰ درصد هزینه حضور در نمایشگاه، به صورت یارانه پرداخت شده است تا شرکت‌ها و استارتاپ‌ها بتوانند از این فرصت برای جذب سرمایه استفاده کنند،  در واقع هزینه حضور در نمایشگاه بالغ بر سه میلیون تومان است اما استارتاپ‌ها و شرکت‌ها مبلغی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کنند.

دبیر نهمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری خاطرنشان کرد: در رودیداد جنبی اینوتکس کوآپ، فرصتی فراهم شده است تا استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور به صورت رو در رو با نمایندگان شرکت‌های بزرگی مانند شرکت‌های خودور سازی مذاکره کنند، این ملاقات‌ها می‌تواند به جذب سرمایه و حل نیازهای فناورانه شرکت‌های بزرگ منتهی شود.

عباسی یادآور شد: همچنین در این رویداد مذاکرات متعددی در جریان است تا سخنرانان بین‌المللی از کشورهای مختلف در این رویداد حضور یابند، برخی از برندگان جایزه مصطفی(ص) که در کشور خودشان کسب و کارهای فناورانه تاسیس کرده‌اند، نیز به عنوان سخنران به این رخداد دعوت شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha