۲۸ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۵
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83859385
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونا درآمد مردم روسیه را هشت درصد کاهش داد

مسکو - ایرنا - کمیته آمار دولتی روسیه (روس استات) از کاهش هشت درصدی درآمد واقعی مردم روسیه به دلیل شیوع کرونا در این کشور خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از کمیته آمار دولتی روسیه، درآمد واقعی مردم روسیه در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ (از ماه آوریل تا ماه ژوئن)، هشت درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته کاهش یافته است. 

درآمد واقعی به درآمدی گفته می شود که پس از کسر پرداخت مالیات و بیمه درمانی و بازنشستگی باقی می ماند. 

بر اساس گزارش کمیته آمار دولتی روسیه، درآمد واقعی مردم در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰، نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۳/۷ درصد و در سه ماهه دوم نیز هشت درصد کاهش یافته است.

میانگین درآمد سرانه مردم روسیه (بدون کسر مالیات و بیمه و بازنشستگی) در سه ماهه دوم سال جاری با ۴/۸ درصد کاهش نسبت به زمان مشابه سال ۲۰۱۹، ۳۲ هزار و ۵۸۴ روبل (حدود ۴۵۰ دلار) بود.

در سه ماهه نخست امسال درآمد مردم روسیه نسبت به زمان مشابه سال ۲۰۱۹، ۰/۴ کاهش یافته بود. 

در گزارش کمیته آمار دولتی روسیه، حقوق واقعی مردم روسیه در ماه می سال ۲۰۲۰، یک درصد نسبت به حقوق واقعی در ماه می سال ۲۰۱۹ کاهش و در ماه آوریل هم دو درصد کمتر شده است.

بر اساس این گزارش، میانگین حقوق مردم روسیه در ماه می گذشته ۵۰ هزار و ۷۴۷ روبل (حدود ۷۰۰ دلار) بود.

میانگین حقوق مردم روسیه از ماه ژانویه تا ماه می ۶/۲ درصد افزایش یافت.

در گزارش کمیته آمار دولتی روسیه همچنین گفته شده است که در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰، ۱۸/۶ میلیون نفر از مردم روسیه درآمد کمتر از حداقل دستمزد تعیین شده ازسوی دولت داشتند.

میزان حداقل درآمد تعیین شده ازسوی دولت روسیه برای سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ برای افراد دارای توانایی کار، ۱۱ هزار و ۷۳۱ روبل (۱۶۳ دلار) و برای افراد بازنشسته ۸ هزار و ۹۴۴ روبل (۱۶۲ دلار) تعیین شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =