سهم ۱۱۴ میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال پایدار روستایی کردستان ابلاغ شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: سهم ۱۱۴ میلیارد تومان اختصاص یافته در قالب تسهیلات تکمیلی در حوزه اشتغال پایدار روستایی برای پرداخت به متقاضیان به بانک‌های عامل در این استان ابلاغ شد.

برهان صلواتی روز شنبه اظهار داشت: زمان کافی و عملکرد موفق دستگاه‌های اجرایی استان باعث شد مشکلی در جذب مرحله پنجم این تسهیلات نداشته باشیم ضمن اینکه نظارت بر اجرای طرح ها اولویت و مهمترین دغدغه استان است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها تا پایان سال مالی ۹۹ مهلت جذب این میزان تسهیلات را دارند، افزود: انتظار می‌رود بانک‌ها با کارسازی بیشتر نسبت به پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی توجه داشته باشند.

صلواتی اضافه کرد: از سهم مراحل قبلی تاکنون ۳۴۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در قالب چهار هزار و ۸۵۷ طرح با اشتغالزایی هفت هزار و ۷۸۳ نفر در استان پرداخت شده است.

وی در خصوص برخی مغایرت‌های مربوط به طرح‌های اشتغال پایدار روستایی یادآور شد: برخی از این مغایرت‌ها مربوط به تغییر اجرای محل طرح، افزایش یا کاهش تعداد اشتغال تعهد شده در طرح‌های متقاضیان و موارد دیگر است.

صلواتی تاکید کرد: راستی آزمایی‌ها و بازدیدها نشان می‌دهد طرح اشتغال پایدار روستایی در کردستان در همه حوزه‌ها از جمله در کشاورزی و گردشگری بسیار موفق بوده و استان نسبت به سایر استان‌های دیگر در این طرح بسیار موفق‌تر عمل کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =