سلطانی فر سه پروژه ورزشی را در نهبندان افتتاح کرد

بیرجند - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان در ادامه سفر به استان خراسان جنوبی سه پروژه ورزشی را در شهرستان مرزی نهبندان افتتاح کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در این آیین گفت: سالن ورزشی چند منظوره بانوان به مساحت یکهزار و ۴۱۷ مترمربع از جمله این پروژه‌ها است.

حسن عزیزی افزود: با افتتاح این پروژه با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۷۰۳ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی ۲۰ هزار نفر از مزایای آن برخوردار خواهند شد.

وی بیان کرد: همچنین برای سالن ورزشی سقف کوتاه این شهرستان به مساحت ۴۵۰ مترمربع هشت میلیارد ریال اعتبار از منابع استانی و مساعدت های ویژه استاندارخراسان جنوبی هزینه شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی جمعیت برخوردار از این پروژه را ۲۰ هزار نفر دانست و تصریح کرد: همچنین سومین برنامه وزیر ورزش و جوانان در شهرستان نهبندان، افتتاح زمین چمن مصنوعی در روستای بندان است.

وی عنوان کرد: برای این پروژه به مساحت یکهزار و ۵۰۰ مترمربع از محل اعتبارات استانی چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده و جمعیت برخوردار نیز یکهزار و ۵۰۰ نفر پیش‌بینی شده است.

عزیزی یادآور شد: تا پایان سال افتتاح ۳۷ پروژه ورزشی در استان هدف گذاری شده است که در این سفر ۱۳ پروژه افتتاح می‌شود.

وی افزود: با حمایت استاندار خراسان جنوبی ۲ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در طبسین و شوسف شهرستان نهبندان هفته دولت افتتاح خواهد شد.

فرماندار نهبندان هم گفت: نهبندان به عنوان یکی از جوان‌ترین شهرستان‌ها به لحاظ جمعیت در استان شناخته شده است و در حال حاضر بیش از ۳۵ درصد جمعیت آن معادل ۱۹ هزار نفر بین ۱۵ تا ۳۵ سال سن دارند.

مجید بیکی با بیان اینکه نیازمندی‌ها و امکانات نهبندان جوابگوی جمعیت جوان این شهرستان نیست افزود: نهبندان ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار خوبی دارد که از جمله آن می‌توان به وجود ۲۳ نوع ماده معدنی منحصر به فرد از جمله طلا ، آندنزیت، سنگ گرانیت و محصولات کشاورزی زیتون و خرما اشاره کرد.

وی خواستار تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی و زیرساخت‌های شهرستان شد و ادامه داد: با همت و تلاش مسوولان امید است این زیرساخت‌ها به زودی تکمیل شود تا شاهد حضور جوانان و استمرار حضور مردم در این شهرستان مرزی باشیم.

فرماندار نهبندان با اشاره به اینکه ۶۰ درصد جمعیت شهرستان در مناطق روستایی و مرزی سکونت دارند تصریح کرد: جوانان این شهرستان در رشته‌های ووشو، کاراته، پاورلیفتینگ و تکواندو مقام‌های کشوری کسب کردند که حائز اهمیت است.

وی یادآور شد: این نیروی انسانی با استعداد نیاز دارند از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌هایی ورزشی در راستای اهداف و سیاست‌های کلان نظام و حوزه ورزش و جوانان استفاده کنند.

بیکی به سفر مقام معظم رهبری در سال ۷۸ به این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این سفر رهبری فرمودند به نهبندان آمدم تا بتوانم نگاه و توجه مسوولان را به این شهرستان و سایر نقاط جلب کنم لذا بدون شک حضور وزیر ورزش در نهبندان در راستای منویات مقام معظم رهبری بوده و بسیار پرخیر  برکت خواهد بود.

وی از پایین بودن سرانه‌های امکانات ورزشی نهبندان نسبت به میانگین کشور خبر داد و افزود: در مجموع هفت سالن ورزشی با ظرفیت هشت هزار و  ۵۰۰ مترمربع در سه نقطه روستایی و چهار نقطه شهری وجود دارد.

فرماندار نهبندان بیان کرد: عملیات احداث یک سالن سقف کوتاه ورزشی سال گذشته در شهرستان آغاز شد که امسال ۷۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده ۲۷ صدم به آن اختصاص یافته است و نیازمند تامین ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار ملی است.

وی اظهار داشت: در حوزه هیات‌های ورزشی نیز شهرستان با نیازمندی‌های متعددی مواجه است، چند ماه است فعالیت‌های ورزشی دچار مشکل شده است اما با ریشه کن شدن بیماری کرونا شاهد حضور مجدد ورزشکاران در عرصه‌های مختلف خواهیم بود.

بیکی با اشاره به نبود اسپانسر برای ورزشکاران شهرستان عنوان کرد: یکی از مشکلات ورزشکاران برای شرکت در مسابقات کشوری و استانی نبود اسپانسر است چراکه کارخانجات و واحدهای تولیدی و صنعتی کم داریم لذا نیاز به حمایت ویژه وزارت ورزش است.

وی یادآور شد: با حمایت بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان ۱۱ واحد چمن مصنوعی در حوزه روستاها در دست انجام است که درخواست داریم با اختصاص اعتبار تا سال آینده این پروژه‌ها نیز به بهره‌برداری برسد.

وزیر ورزش و جوانان صبح امروز (شنبه) برای افتتاح ۱۳ پروژه ورزشی و بازدید از طرح‌های اقتصاد مقاومتی وارد خراسان جنوبی شد و بدو ورود به فرودگاه بیرجند مورد استقبال استاندار خراسان جنوبی، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی قرار گرفت.

وزیر ورزش و جوانان در سفر یک روزه خود به استان خراسان‌ جنوبی، سالن تخصصی و بین‌المللی اسکواش بیرجند، استخر سرپوشیده سربیشه و سه پروژه ورزشی را در نهبندان افتتاح کرد.

همچنین سالن‌های ورزشی چند منظوره بانوان سرایان، سالن‌های ورزشی چند منظوره روستای زول قاین و چمن بزرگ زیرکوه، زمین چمن موسویه و زمین چمن سه قلعه سرایان در این سفر به بهره‌برداری می‌رسد.

همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان ‌جنوبی زمین چمن‌های مصنوعی روستای بندان نهبندان و روستای رقه بشرویه نیز افتتاح می‌شود.

در سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به خراسان ‌جنوبی ۱۳ پروژه ورزشی استان با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان و زیربنای ۲۳ هزار و ۸۳۴ مترمربع به بهره برداری می‌رسد که جمعیت ۳۰۳ هزار و ۲۰۰ نفر از شهروندان استان از امکانات و خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان، رییس مرکز مشارکت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در ورزش، مدیرکل امور مجلس و مدیرکل مرکز اطلاع‌رسانی وزارت وزرش و جوانان نیز سلطانی‌فر را در این سفر همراهی می‌کنند.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب مرکز استان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها