بیمارستان‌های خصوصی شیراز به کمک بیماران کرونایی شتافتند

شیراز - ایرنا- مدیر امور اداری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افزایش تعداد مراکز نقاهتگاهی و بستری بیماران کرونایی در مرکز نقاهتگاهی شیراز خبر داد و گفت:هم اکنون در بیمارستان‌های دولتی حضرت علی اصغر شیراز(ع)،شهید چمران،شهیدفقیهی و نمازی و بیمارستان های خصوصی بعثت،مرکزی شیراز ،دنا، کوثر و بیمارستان تامین اجتماعی شهید بهشتی شیراز بیماران کرونایی بستری هستند.

حسین درویشی روز شنبه با اشاره با معرفی بیمارستان هایی که بیماران کرونایی را در شیراز پذیرش می کنند اظهار داشت:با توجه به افزایش تعداد بیماران کرونایی در تلاش هستیم بیمارستان پشتیبان جهت درمان بیماران کرونایی را در شیراز راه اندازی کنیم. برای پذیرش این بیماران در بیمارستان شهید دوران نیز  اقدامات لازم انجام شده است.

درویشی با اعلام اینکه در حال حاضر برای تجهیز هر مراکز نقاهتگاهی یا بیمارستان پشتیبان کرونایی مبلغی بالغ بر ۱۵  میلیارد  ریال از سوی دولت هزینه می شود افزود:هم اینک در شیراز ۴ بیمارستان  دولتی و در تمامی بیمارستان های قطب شهرستان های فارس بیماران کرونایی مانند دیگر مراکز درمانی کشور با تعرفه دولتی پذیرش و خدمات درمانی ارائه می کنند.

نماینده دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امور نقاهتگاهی بیماران کرونایی اظهارداشت:تمامی تخت های بیمارستانی کرونایی شیراز در حال تکمیل است و شهروندان باید شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند تا در معرض بیماری کرونا قرا نگیرند.

درویشی افزود: بر اساس آمارها با مراقبت های تیم های بهداشتی و درمانی استان فارس تاکنون در حدود ۱۹ هزار ۶۹۲ بیمار از مراکز درمانی ترخیص شده و یا از تیمار خانگی خارج شده اند.

وی یادآور شد: در حال حاضر ۶۰ تخت در محل نقاهتگاه ورزشگاه شهید دستغیب به بیمارستان پشتیبان تبدیل وتجهیز شده که بیماران کرونایی در آن بستری هستند.

این مقام مسئول افزود:با توجه به روند افزایشی مبتلایان به کرونا  در فارس و ضرورت ارایه خدمات با کیفیت بیمارستانی، تلاش می شود تا با افزایش تخت های عادی و ویژه، تمام ظرفیت های بیمارستان ها استفاده شود.

مدیر امور اداری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به انعقاد قرارداد دانشگاه با بیمارستان بعث جهت پذیرش بیماران کرونایی گفت: چنانچه بتوانیم با این بیمارستان تفاهم نامه به امضا برسانیم بیماران کرونایی می توانند با تعرفه دولتی مانند دیگر بیمارستان های دولتی خدمات خود را دریافت کنند.

 تا  ۲۷ تیر ۱۳۹۹  بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۷۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا  در کشور شناسایی شدند  و مجموع بیماران  در کشور به ۲۶۹ هزار و ۴۴۰ نفر رسید. متاسفانه با جان باختن ۱۸۳ بیمار کرونا   مجموع جان باختگان این بیماری در کشور  به ۱۳ هزار و ۷۹۱ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها