انجام ۱۸۷۰ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ قم

قم- ایرنا- رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم گفت: در هفته گذشته یک هزار و ۸۷۰ ماموریت توسط کارشناسان مرکز اورژانس ۱۱۵ قم انجام شد.

محمد شهیدی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ افزود: از ۲۱ تا ۲۷ تیرماه،‌ هفت هزار و ۹۵ تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ قم برقرار و یک هزار و ۸۷۰ تماس منجر به انجام ماموریت شده است.

وی اضافه کرد: در این مدت ۳۶۴ تصادف به مرکز اورژانس ۱۱۵ قم اعلام‌شده که ۳۰۲ مورد در شهر و ۶۲ مورد نیز در محورهای مواصلاتی استان بوده است.

وی با بیان این‌که این حوادث ترافیکی ۴۷۶ مصدوم داشته، ادامه داد: ۱۶۶ مصدوم این حوادث در محل حادثه درمان و ۳۱۰ مصدوم نیز برای دریافت خدمات بیشتر به مراکز درمانی اعزام شدند.

شهیدی با اشاره به این‌که در حوادث رانندگی هفته گذشته یک‌تن جان خود را از دست داد،‌ خاطرنشان کرد: ۲۳۵ مورد از مصدومان این حوادث، راکب و یا سرنشین موتورسیکلت بوده‌اند.

به گفته وی، در هفته گذشته اورژانس هوایی ۱۱۵ سه ماموریت انجام داد و ۱۰ مصدوم بدحال حوادث ترافیکی را به بیمارستان منتقل کرد.

در حال حاضر ۲۳ پایگاه شهری، ۱۸ پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه اورژانس هوایی در قم فعال است و ۴۶ دستگاه آمبولانس و یک فروند بالگرد در این پایگاه‌ها خدمات‌رسانی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =