استخر سرپوشیده سربیشه با حضور وزیر ورزش به بهره‌برداری رسید

بیرجند - ایرنا - استخر سرپوشیده سربیشه روز شنبه با حضور وزیر ورزش و جوانان، استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان در این شهرستان مرزی به بهره‌برداری رسید.

برای احداث این استخر در محیطی به مساحت یکهزار و ۵۲۰ مترمربع ۳۵ میلیارد و ۵۲۱ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است که جمعیت برخوردار آن ۹ هزار نفر پیش‌بینی شده است.

این پروژه که در سال ۸۹ کلنگ‌زنی و در سال ۹۰ عملیات اجرایی آن آغاز شد به نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده است.

وزیر ورزش و جوانان صبح امروز (شنبه) برای افتتاح ۱۳ پروژه ورزشی و بازدید از طرح‌های اقتصاد مقاومتی وارد خراسان جنوبی شد و بدو ورود به فرودگاه بیرجند مورد استقبال استاندار خراسان جنوبی، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی قرار گرفت.

وزیر ورزش و جوانان در سفر یک روزه خود به استان خراسان‌ جنوبی، سالن تخصصی و بین‌المللی اسکواش بیرجند و استخر سرپوشیده سربیشه  را افتتاح کرد و در ادامه برنامه‌ها سالن ورزشی چند منظوره بانوان و سالن سقف کوتاه نهبندان را افتتاح می‌کند.

همچنین سالن‌های ورزشی چند منظوره بانوان سرایان، سالن‌های ورزشی چند منظوره روستای زول قاین و چمن بزرگ زیرکوه، زمین چمن موسویه و زمین چمن سه قلعه سرایان در این سفر به بهره‌برداری می‌رسد.

همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان ‌جنوبی زمین چمن‌های مصنوعی روستای بندان نهبندان و روستای رقه بشرویه نیز افتتاح می‌شود.

در سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به خراسان ‌جنوبی ۱۳ پروژه ورزشی استان با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان و زیربنای ۲۳ هزار و ۸۳۴ مترمربع به بهره برداری می‌رسد که جمعیت ۳۰۳ هزار و ۲۰۰ نفر از شهروندان استان از امکانات و خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان، رییس مرکز مشارکت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در ورزش، مدیرکل امور مجلس و مدیرکل مرکز اطلاع‌رسانی وزارت وزرش و جوانان نیز سلطانی فر را در این سفر همراهی می‌کنند.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان مرزی سربیشه در ۶۵ کیلومتری بیرجند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها