۲۸ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۵
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83859165
۰ نفر

برچسب‌ها

هکر حساب‌های بانکی عنبرآباد دستگیر شد

جیرفت - ایرنا - فرمانده انتظامی عنبرآباد از دستگیری عامل برداشت غیرمجاز وجه از حساب‌های بانکی شهروندان این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمود بیدشکی روز شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها، اظهار داشت: جوان ۱۸ ساله‌ای که اقدام به هک اطلاعات حساب مالباختگان می‌کرد دستگیر شد.

وی با بیان اینکه پرونده‌ برداشت غیرمجاز وجه از حساب چند شهروند عنبرآبادی به پلیس فتا ارجاع شد، گفت: بلافاصله پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستورکار اداره مبارزه با جرائم سایبری قرار گرفت.

فرمانده انتظامی عنبرآباد از شناسایی فردی با ایجاد درگاه جعلی خبر داد و افزود: این فرد با فریب چند شهروند اقدام به خرید کارت شارژ از طریق رمز دوم کارت‌ها کرده و مبالغی را هم به کارت‌های مختلف انتقال داده است.

وی تصریح کرد: متهم در مواجهه با مدارک و مستندات موجود، به برداشت غیرمجاز از حساب مالباختگان اعتراف کرد.

سرهنگ بیدشکی توصیه کرد: شهروندان هنگام خرید اینترنتی حتما از هویت فروشگاه و گردانندگان آن اطمینان حاصل کرده و در هنگام ورود اطلاعات کارت و حساب بانکی، ملاحظات امنیتی لازم را رعایت کنند.

وی اظهار داشت: هموطنان می‌توانند از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از آخرین هشدارهای سایبری و روش‌های پیشگیری از جرایم فضای مجازی مطلع شوند.