خراسان جنوبی به یکی از کانون‌های اسکواش تبدیل می‌شود

بیرجند - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان گفت: با افتتاح سالن بین‌المللی و بروز اسکواش در بیرجند استان خراسان جنوبی به یکی از کانون‌های اسکواشی کشور تبدیل می‌شود.

مسعود سلطانی فر روز شنبه در حاشیه آیین افتتاح سالن تخصصی و بین‌المللی اسکواش بیرجند در جمع خبرنگاران افزود: این سالن با بروزترین تجهیزات دنیا به بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد: امروز پروژه‌های متعددی در حوزه ورزش در شهرستان‌های مختلف استان خراسان جنوبی افتتاح خواهد شد.

جانشین رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و وزیر معین خراسان جنوبی گفت: همچنین از پروژه‌های مربوط به امور اقتصاد مقاومتی در استان بازدید و نشست‌هایی با حضور استاندار، نمایندگان مجلس و مسوولان برگزار می‌کنیم.

وی تصریح کرد: مسایل مرتبط با مشکلات اقتصادی استان، تنگناها، پیچیدگی‌ها و موانع بررسی خواهد شد و سپس در جلسه هیات دولت و ستاد مرکزی اقتصادی مقاومتی که به ریاست معاون اول رییس جمهوری برگزار می‌شود مطرح و پیگیری خواهیم کرد.

سلطانی فر افزود: خراسان جنوبی از استان‌های پرظرفیت و پتانسیل در همه بخش‌ها از جمله صنعت، کشاورزی، گردشگری و تجارت است و باید با توجه به موقعیت خوب مرزی ( ۳۳۱ کیلومتر) از این ظرفیت‌های تجاری بهره‌مند شویم.

وی گفت: امید است با برطرف شدن موانع بتوانیم در بخش تجارت شاهد رشد و شکوفایی این استان مرزی شویم و در سایر بخش‌ها نیز مشکلات واحدهای تولیدی را برطرف کنیم.

وزیر ورزش و جوانان صبح امروز (شنبه) برای افتتاح ۱۳ پروژه ورزشی و بازدید از طرح‌های اقتصاد مقاومتی وارد خراسان جنوبی شد و بدو ورود به فرودگاه بیرجند مورد استقبال استاندار خراسان جنوبی، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی قرار گرفت.

وزیر ورزش و جوانان در سفر یک روزه خود به استان خراسان‌ جنوبی علاوه بر سالن تخصصی و بین‌المللی اسکواش بیرجند، سالن ورزشی چند منظوره بانوان و سالن سقف کوتاه نهبندان و استخر سرپوشیده سربیشه را افتتاح می‌کند.

همچنین سالن‌های ورزشی چند منظوره بانوان سرایان، سالن‌های ورزشی چند منظوره روستای زول قاین و چمن بزرگ زیرکوه، زمین چمن موسویه و زمین چمن سه قلعه سرایان در این سفر به بهره‌برداری می‌رسد.

همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان ‌جنوبی زمین چمن‌های مصنوعی روستای بندان نهبندان و روستای رقه بشرویه نیز افتتاح می‌شود.

در سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به خراسان ‌جنوبی ۱۳ پروژه ورزشی استان با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان و زیربنای ۲۳ هزار و ۸۳۴ مترمربع به بهره برداری می‌رسد که جمعیت ۳۰۳ هزار و ۲۰۰ نفر از شهروندان استان از امکانات و خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان، رییس مرکز مشارکت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در ورزش، مدیرکل امور مجلس و مدیرکل مرکز اطلاع‌رسانی وزارت وزرش و جوانان نیز سلطانی فر را در این سفر همراهی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها