کردستانی‌ها برای آزادی زندانیان مالی بیش از ۱۱ میلیارد ریال کمک کردند

سنندج‌ - ایرنا - مدیرکل زندان‌های کردستان گفت: با وجود شیوع کرونا و برگزار نشدن جشن گلریزان و برگزاری مجازی آن، کردستانی‌ها ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان مالی و جرایم غیرعمد کمک کردند.

مراد فتحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته که شرایط کرونایی بر جامعه حاکم نبود و شاهد برگزاری جشن‌های گلریزان در تمام شهرستان‌های استان بودیم، مبلغی حدود ۱۵ میلیارد ریال برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد جمع آوری شد.

وی اضافه کرد: امسال با وجود مشکلات اقتصادی که دامنگیر مردم بخصوص کسبه و بازاریان استان بدلیل شیوع بیماری کرونا و رکود کسب و کارها شد، شاهد کمک‌های قابل توجهی از سوی مردم خیرخواه استان برای کمک به آزادی زندانیان مالی بودیم.

نایب رییس هیات امنای ستاد دیه کردستان با بیان اینکه در سال جاری تعداد ۳۱ زندانی جرایم غیرعمد با مبلغ بدهی ۴۲ میلیارد ریال از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده هایشان بازگشتند، افزود: کمک بلاعوض پنج میلیارد ریالی ستاد دیه و همچنین گذشت شکات از ۱۳ میلیارد ریال حق خود کمک شایانی به آزادی این تعداد زندانی جرایم غیرعمد از زندان کرد.

وی با بیان اینکه بیشتر این کمک‌ها در جشن گلریزان در ۲۰ اردیبهشت امسال مصادف با ۱۵ رمضان و همزمان با ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) دریافت شد اما ستاد دیه به صورت مستمر به دریافت این کمک‌ها اقدام می‌کند،  یادآور شد: بقیه مبلغ مورد نیاز هم از طریق وام قرض الحسنه بانک‌های عامل، کمک‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) و نقدینگی خود محکومین تهیه و موجبات آزادی این تعداد زندانی مالی در استان فراهم شد.

فتحی با تاکید بر اینکه ستاد دیه در طول سال آماده دریافت کمک‌های انساندوستانه مردم برای یاری به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد است، تاکید کرد: زندانیان جرایم غیرعمد از اقشار آبرومند جامعه هستند و افرادی نیستند که بدلیل داشتن رفتارهای هنجارشکنانه و از بین بردن امنیت و آسایش جامعه روانه زندان شده باشند.

وی اظهار داشت: آنان صرفا بدلیل مشکلات و نوسانات اقتصادی و ناتوانی در پرداخت بدهی به مجازات حبس دچار شدند لذا در این راستا کمک به آزادی آنان قطعا پاداش دنیوی و اخروی فراوانی نزد خداوند متعال خواهد داشت.

مدیرکل زندان‌های کردستان و نایب رییس هیات امنای ستاد دیه استان گفت: زندانیان جرائم غیرعمد افرادی هستند که بدلیل جرایمی از جمله مهریه و نفقه، تصادف، حوادث کارگاهی، بدهکاری مالی و مواردی از این دست در مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان نگهداری می شوند.

فتحی ضمن قدردانی و تشکر از مردم نیک اندیش و خیرین کردستانی برای حمایت بی نظیر خود از جشن گلریزان و آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد افزود: امسال و در ماه مبارک رمضان به دلیل شیوع ویروس کرونا، امکان برگزاری جشن‌های گلریزان همچون سنوات گذشته میسر نگردید و صرفا توانستیم این جشن را به صورت مجازی و از طریق برنامه زنده تلویزیونی که از صدا و سیمای مرکز استان پخش شد، برگزار کنیم.

شماره حساب های ۷۷/۲۰۸۹۸۹۸۹ نزد بانک ملت، ۱۱۳۹۰۲۷۶۰۰ نزد بانک تجارت و ۱۰۵۹۵۱۰۷۸۰۰۴ نزد بانک ملی برای واریز کمک‌های نقدی خیرین برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان اختصاص داده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha