آناتولی از وجود ارتش سایبری امارات با کمک آمریکا و اسرائیل خبر داد

تهران- ایرنا- خبرگزاری آناتولی ترکیه روز جمعه گزارش داد: امارات متحده عربی با کمک مأموران اطلاعاتی سابق آمریکا و رژیم صهیونیستی ارتش سایبری تشکیل داده است.

بنا به این گزارش، هدف امارات متحده عربی از ارتش سایبری که با حمایت مأموران اطلاعاتی سابق آمریکا و اسرائیل تشکیل و سابقه آن به سال ۲۰۰۸ برمی‌گردد، دسترسی به اطلاعات مهم مربوط به افراد یا کشورهای مورد نظرش اعلام شده است.

بر اساس گزارش آناتولی، «ریچارد کلارک» یکی از مدیران ارشد سابق وزارت دفاع آمریکا به پیشنهاد امارات متحده عربی یک شرکت مشاوره دفاع سایبری را در سال ۲۰۰۸ در ابوظبی افتتاح کرد.

این گزارش می‌افزاید: شرکت «گود هاربر» متعلق به کلارک یک واحد سری به نام یگان تحلیل، بهره‌برداری، توسعه و تحقیقات در امارات متحده عربی تأسیس کرد. این شرکت تا سال ۲۰۱۰ فعالیت داشت تا اینکه مأموریت خود را به شرکت آمریکایی «سایبرپوینت» واگذار کرد.

در این گزارش آمده است: سایبرپوینت که توسط شخصی به نام «کارل گامتو» تأسیس شده، مأموران پیشین آمریکایی را با ارائه پیشنهاداتی به ابوظبی دعوت کرد. این شرکت برای توسعه دفاع سایبری امارات متحده عربی وارد پروژه‌ای به نام «رایون» شد و سپس حملات سایبری به مخالفان را آغاز کرد.

بنا بر این گزارش، ابوظبی برای کنترل کامل سیستم امنیت سایبری شرکت «دارک متر» را در سال ۲۰۱۵ توسط یک تاجر اماراتی تأسیس کرد که از همان سال به مرکز اصلی فعالیت‌های جاسوسی سایبری ابوظبی تبدیل شد.

در ادامه آمده است: دارک متر متخصصان رایانه و برنامه‌ریزی اسرائیلی و همچنین مأموران سابق آمریکا را استخدام کرد و سالانه تا حدود یک میلیون دلار به آن‌ها حقوق داده است.

در پایان گزارش آناتولی آمده است: امارات متحده عربی برنامه‌هایی را ایجاد کرده که از طریق شرکت امنیت سایبری به تلفن‌ها و رایانه‌ها نفوذ می‌کنند که ‌مهم‌ترین مواردی که افشا شده برنامه‌های پیام رسان توتوک و کارما بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار جهان