باشگاه ماشین‌سازی درخصوص اتفاقات بازی مقابل ذوب‌آهن بیانیه صادر کرد

تبریز- ایرنا - باشگاه فرهنگی ورزشی ماشین سازی تبریز در واکنش به جوسازی‌ها و اظهارات برخی اشخاص، درخصوص بازی شب گذشته تیم فوتبال این باشگاه مقابل ذوب آهن اصفهان، بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: آنچه بعد از بازی شب گذشته ذوب‌آهن و ماشین سازی شاهد بودیم و جوسازی‌هایی که از سوی عوامل تیم میزبان صورت گرفته، مصداق بارز «یکطرفه به قاضی رفتن» بود. فارغ از این جوسازی‌ها، تحت تاثیر قرار گرفتن مدیران فدراسیون فوتبال و تشکیل جلسه شبانه و بررسی ویژه مسائل داوری این بازی، به واقع مایه تاسف است.

اول آنکه به باور ما، مسائل داوری این بازی رویدادی فراتر از آنچه همواره در فوتبال ایران شاهد بوده‌ایم نداشته است و اگر هم موردی از این لحاظ باشد، باید به تائید کارشناسان امر برسد.

این بیانیه می افزاید: حتی اگر بر فرض مورد اشتباهی نیز تایید شود، چگونه می‌شود که وقتی اشتباهات داوری، به ضرر تیم‌های فوتبال تبریز است، همه آن را بخشی از فوتبال قلمداد می‌کنند و حالا که شاید تیمی غیر از این شهر، از این بابت تصور متضررشدن دارد، آقایان اینگونه برآشفته‌اند؟

در بیاینه باشگاه ماشین سازی یادآوری شده است: مدعیان انتخاب چهره منفور داوری در اصفهان، آن زمان که داور مشهور، جام قهرمانی را در آن روز سیاه، از دست فوتبال تبریز ربود و به آنها هدیه داد، کجا بودند؟ اگر قرار باشد تندیس منفورها ساخته شود باید به نوبت و بر حسب حساسیت بازیها و تاثیر اشتباهات باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: بهتر آن است که قبل از همه، از جمعه سیاه و بقیه بازیهایی که بر علیه تیمهای فوتبال تبریز قضاوت شده، شروع شود و مهم‌تر اینکه محرز گردد چگونه کاپ قهرمانی از تبریز به اصفهان پرید؟

در عین حال در این بیانیه اظهار شده است: بر فرض اگر اشتباهی هم در بازی شب گذشته از بابت مسائل داوری رخ داده باشد، آیا نتیجه این بازی تاثیری در تعیین تیم قهرمان داشته یا منجر به سقوط تیمی شده است؟

این بیانیه خاطرنشان می کند: فوتبال تبریز طی سالیان متمادی یک تنه به اندازه کل باشگاه‌های فوتبال ایران از بابت اشتباهات داوری متضرر شده و هر بار که فریاد دادخواهی سرداده، گوش آقایان شنوا نبود و حال چه شده که با گله و اعتراض یک باشگاه، جلسه ویژه تشکیل می‌شود؟

باشگاه ماشین سازی در این بیانیه با احترام به تمامی تیم‌ها و داوران، ضمن استقبال از بررسی مسایل داوری بازی شب گذشته، خواستار بازبینی و بررسی مسایل داوری تمامی بازی‌های این تیم در فصل جاری و فصول گذشته است تا احقاق حق به صورت کامل اجرا شود.

دیدار شب گذشته تیم های ماشین سازی و ذوب آهن که با نتیجه 2 بر یک به سود تیم تبریزی پایان یافت با حواشی و اعتراض هایی از طرف اصفهانی ها به عملکرد داوری همراه بود. 

در دقیقه ۸۰ این دیدار تیم ذوب‌آهن توسط "دارکو بیدوف" به گل رسید ولی داور به دلیل خطای هند، این گل را مردود اعلام کرد تا با اعتراض کادر فنی و بازیکنان ذوب‌آهن مواجه شود و قاسم حدادی فر نیز به دلیل اعتراض به دارو از زمین بازی اخراج شد.

تیم ذوب‌آهن اصفهان بعد از این دیدار با ۲۵ امتیاز در رده یازدهم قرار گرفت و ماشین سازی تبریز با ۲۷ امتیاز به رده دهم لیگ برتر فوتبال کشور صعود کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =