شمار زنان قربانی کرونا در سمیرم  افزایش یافت

اصفهان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم گفت: با فوت ۲ زن در چند روز گذشته در این شهرستان، تعداد فوت‌شدگان کرونایی سمیرم به هشت نفر افزایش یافته است.

علی‌اصغر صبوحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زنان در روزهای اخیر بیشترین سهم از فوتی‌ها را در این شهرستان را داشته‌اند.

به گفته وی متاسفانه رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی،  شرکت در تجمع‌ها و حتی جشن تولد خانوادگی باعث شد آمار جانباختگان روزانه افزایش پیدا کند و پنج تن از هشت نفر فوتی کرونا در سمیرم، از زنان باشند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم این بی دقتی‌ها و افزایش فوت‌شدگان کرونا را نگران‌کننده دانست و گفت: ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی در اماکن عمومی و شلوغ بهترین راه ممکن برای پیگیری و مبارزه با کووید ۱۹ است.

صبوحی اظهارداشت: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی حتی استفاده از ماسک پارچه‌ای توصیه شده و مردم باید ماسک زدن را جدی بگیرند تا شیوع بیماری کمتر و زنجیره انتقال آن قطع شود.

وی یادآور شد: مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در این شهرستان تاکنون دست کم 200 نفر رسید که شمار زیادی از این تعداد بهبود یافته و از مراکز درمانی مرخص شده‌اند.

مدیر شبکه بهداشت سمیرم از اهالی این شهرستان خواست با توجه به افزایش آمار کرونایی‌ها در شهرستان شهرضا در همجواری سمیرم از سفر غیر ضرور به این شهرستان بویژه بازار اصلی و جمعه بازار این شهر خودداری کنند.

رییس مرکز بهداشت شهرضا چندی قبل گفته بود زنان ۵۵ درصد و مردان ۴۵ درصد از فوتی های کرونا در شهرضا را تشکیل می‌دهند.

فرزانه کمائی میانگین سن مبتلایان به کووید-۱۹ در شهرضا را ۵۰ سال اعلام و تصریح کرد: میانگین سن فوتی‌ها ۶۵ سال است.

شهرستان‌های سمیرم و شهرضا به ترتیب با ۹۰ و ۱۵۵ هزار جمعیت در ۱۶۰ و ۷۵ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =